آبادانی تبریز با اجرای پروژه های محدوده مرکزی شهر

شهردار تبریز بر لزوم تسریع در تعیین‌تکلیف طرح انتقال پادگان ارتش در مرکز شهر تاکید کرد و گفت: طرح‌های پیش‌بینی شده در این محدوده، زمینه‌ساز ایجاد ارزش افزوده و آبادانی شهر خواهد بود.
شهریارنیوز- مهندس ایرج شهین‌باهر، در دیدار با فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه، با اشاره به آشنایی کامل خود با جزئیات و روند اجرای طرح انتقال پادگان ارتش، خاطرنشان کرد: شهرداری در پی تعیین‌تکلیف این محدوده مهم از شهر است و سودی از اجرای این طرح، متوجه شهرداری نیست، این در حالی است که اقدامات شهرداری در مورد کاربری‌های عمومی، فرهنگی و فضای سبز، باعث ایجاد ارزش افزوده در این محدوده خواهد شد.
شهردار تبریز با بیان این که متاسفانه در گذشته، کمتر توجهی به منافع شهرداری در مورد
انتقال پادگان شده است، افزود: با این حال، به توافقات و مصوبات قبلی این طرح، احترام می‌گذاریم و امیدواریم هرچه سریع‌تر شاهد تعیین تکلیف وضعیت پادگان باشیم.
شهین‌باهر ادامه داد: در چنین وضعیتی بُعد کلان طرح را در نظر می‌گیریم، ارتش هم جزو مهمی از مجموعه‌های کشور است و امیدواریم وضعیت نهایی پادگان، به شکل قانونی، هر چه سریع‌تر محقق شود.
وی تاکید کرد: موضوع امتداد خیابان ارتش (موجود در طرح پادگان) در بودجه سال ۹۶ پیش‌بینی شده بود و تا پایان امسال، باید وضعیت کلی این طرح، تعیین تکلیف شود.
شهردار تبریز با اشاره به ضرورت آشنایی سرمایه‌گذاران با فضای کلی پادگان گفت: علاقه سرمایه‌گذاری در اراضی پادگان، وجود دارد اما به عنوان کارشناس حوزه شهرسازی و املاک باید تاکید کنم که استقبال سرمایه‌گذاران از اراضی پادگان، در گرو آزادسازی محدوده آن است.
شهین‌باهر اجرای فضای سبز پیش‌بینی شده در طرح پادگان را از بخش‌های مهم اجرای طرح خواند و گفت: بخشی از طرح‌های پیش‌بینی‌شده برای پادگان مربوط به فضای سبز ۱۰ هکتاری است و انتظار می‌رود زمینه لازم برای اجرای طرح‌های درختکاری پایان سال، در این محدوده، از هم اکنون فراهم شود

همچنین ببینید

کاهش تعهدات ادامه می‌یابد

حضرت آیت ا… خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور …