آذربایجان‌شرقی توانایی شکوفایی اقتصاد کشور را دارد

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اهمیت توجه به پروژه‌های مس سونگون و آلومینای سراب گفت: اگر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند، برای حدود ۱۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود، از این رو رئیس جمهور دستورات لازم را در این رابطه صادر کنند تا شاهد اتمام این پروژه‌ها باشیم.
ایسنا- محمد وحدتی هلان در جلسه شورای اداری و افتتاح طرح‌های زیربنایی و اقتصادی استان با اشاره به مشکلات کارآفرینان استان اظهار کرد: کارآفرینان آذربایجان‌شرقی توان نقش آفرینی در راستای رونق تولید و اقتصاد مقاومتی را داشته و نه تنها اقتصاد تبریز، بلکه توانایی نجات اقتصاد کشور را دارند، به شرطی که بسترها آماده شده و مشکلاتشان مرتفع شود.
وحدتی با اشاره به مشکلات راه‌های ارتباطی استان، افزود: امروز راه ارتباطی بیش از ۵۰ درصد
روستاها از بین رفته است؛ جاده تبریز مرند به جلفا نیز به مدت چندین سال ناتمام مانده، در حالی که این جاده، راه ارتباطی ایران و خطه آذربایجان به اروپا بوده و بسیاری از کشورهای آسیایی را به اروپا متصل می‌کند؛ خواستاریم دستورات لازم جهت اتمام سریع این پروژه داده شود.
وی خطاب به رئیس جمهوری افزود: در اردیبهشت سال ۹۷ در آذربایجان‌شرقی فرمودید که پروژه راه‌آهن میانه بستان‌آباد تبریز در روزهای آتی از میانه تا بستان‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد، اما متاسفانه انجام نشد. برای این پروژه حدود هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که ناتمام ماندن آن دور از انصاف است، از این‌رو دستور دهید تا در هفته دولت به بهره برداری برسد.
نماینده مردم بستان آباد با بیان این‌که در قرن ۲۱ بسیاری از روستاها و قسمت هایی از شهرهای استان آنتن‌دهی تلفن همراه ندارد، افزود: این موضوع معضل بزرگی است و خواستاریم دستورات لازم از سوی رئیس جمهوری جهت حل سریع این مشکل داده شود.
وی خواستار توجه به پروژه فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز شد و افزود: این فرودگاه محل گذر مسافران خارجی و داخلی است، اما ناتمام مانده است.
وحدتی به وضعیت برخی سدهای استان نیز اشاره کرد و متذکر شد: در بسیاری از سدهای استان از جمله سد آیدوموش میانه، سد هشترود، سد کلقان بستان‌آباد، آب جمع شده، در حالی که مردم بی‌آب هستند، از این‌رو خواستاریم دستورات لازم جهت بهره‌مندی مردم و کشاورزان از آن صادر شود.

همچنین ببینید

همدردی جهان با عروس سیاهپوش خاورمیانه

کشورهای مختلف جهان با صدور پیام هایی با مردم و دولت لبنان در ارتباط با …