آذربایجان‌شرقی در راهپیمایی اربعین رکورد شکست

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌شرقی از ثبت‌نام ۱۰۵ هزار نفر از استان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خبر داد.
فارس- امیر روحی اظهار داشت: تا به امروز بیش از ۱۰۵ هزار نفر از آذربایجان‌شرقی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در سایت سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه این رقم بیش از برنامه‌ریزی صورت گرفته است، افزود: براساس برنامه‌ریز‌ی‌ها، پیش‌بینی شده بود از آذربایجان‌شرقی ۱۰۰ هزار نفر برای حضور در این مراسم شرکت کنند که تا این لحظه شور حسینی مردم آذربایجان‌شرقی بی‌سابقه بوده است.
روحی درمورد آمار تعداد افرادی که به سمت کربلا عزیمت شده‌اند، گفت:
به هیچ عنوان نمی‌توان آماری در این مورد ارائه داد، چرا که مردم حسینی استان با هر وسیله اعم از شخصی، وسایل نقلیه عمومی و اتوبوس‌های جمعی به طرف کشور عراق حرکت می‌کنند.
روحی با اشاره به استقبال هموطنان برای حضور در مراسم اربعین امسال یادآور شد: حتی مسئولان کشور عراق نیز اذعان کرده‌اند که آمادگی و پیش‌بینی برای حضور این خیل عظیم از زائران اربعین را نداشته‌اند.
این مقام استانی در حج و زیارت از هموطنان خواست تا برنامه‌ریزی برای برگشت را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند و حتی چند روز قبل از اربعین برای بازگشت اقدام کنند تا شاهد ازدحام زائرین در مرز و به تبع آن پیش آمدن مشکلات بعدی از جمله عدم دستیابی به وسایل نقلیه نباشیم.
روحی خاطرنشان ساخت: از تبریز ۷۰ دستگاه اتوبوس از سوی شرکت اتوبوسرانی تبریز برای امدادرسانی به جابه‌جایی زائرین اربعین اعزام شده است.

همچنین ببینید

همدردی جهان با عروس سیاهپوش خاورمیانه

کشورهای مختلف جهان با صدور پیام هایی با مردم و دولت لبنان در ارتباط با …