آذربایجان‌شرقی قطب صنعتی کشور است

رئیس انجمن صنایع نیرومحرکه و قطعات خودرو آذربایجان‌شرقی از ایجاد قطب تولید خودروی تجاری در این استان خبر داد.
مهر- رضا پاشایی، ابراز داشت: جلسه کمیته کارشناسی و همفکری صنعت و معدن استان با محوریت تولید خودروهای تجاری و سنگین با حضور کارشناسان و مدیران حوزه صنعت و مدیران واحدهای صنعتی قطعه سازی و خودروسازی استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد.
وی افزود: جلسه‌ای با حضور نعمت زاده وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در سازمان صنعت و معدن برگزار شد که پیرامون تولید و مونتاژ خودروهای تجاری سبک و سنگین در این استان بحث شد، در این جلسه با تاکید بر ایجاد تشکل بزرگ صنعتی در استان ایجاد یک برند بومی مطرح شد، کمیته صنعت، معدن و تجارت استان از ماه‌ها پیش آغاز به کار کرده که یکی از
محورهای اصلی مطالعات، ایجاد قطب تولید خودروی تجاری در استان است.
رئیس انجمن صنایع نیرومحرکه و قطعات خودرو کشور همچنین تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی قطب صنعتی کشور است و به ویژه در صنعت و خودروسازی حرفی برای گفتن دارد.
وی با اشاره به فعالیت شرکت‌های صنعتی مرتبط با خودروسازی در استان خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل صنعتی استان، ما می‌توانیم تولید خودروهای سنگین و تجاری را راه اندازی کنیم در این مسیر نیز چند شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند.
پاشایی در پایان عنوان کرد: توافقنامه‌ای با شرکت سایپا و استانداری آذربایجان‌شرقی در سال‌های گذشته داشتیم که مقرر شده کار مطالعاتی خودروسازی در استان آذربایجان‌شرقی آغاز شود تا شاهد تولید خودروی تجاری در آذربایجان‌شرقی باشیم.

همچنین ببینید

کار با ارزش پزشکان و کادر درمانی به منزله جهاد در راه خداست

به‌مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) دو …