آذربایجان‌شرقی قطب صنعتی کشور است

رئیس انجمن صنایع نیرومحرکه و قطعات خودرو آذربایجان‌شرقی از ایجاد قطب تولید خودروی تجاری در این استان خبر داد.
مهر- رضا پاشایی، ابراز داشت: جلسه کمیته کارشناسی و همفکری صنعت و معدن استان با محوریت تولید خودروهای تجاری و سنگین با حضور کارشناسان و مدیران حوزه صنعت و مدیران واحدهای صنعتی قطعه سازی و خودروسازی استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد.
وی افزود: جلسه‌ای با حضور نعمت زاده وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در سازمان صنعت و معدن برگزار شد که پیرامون تولید و مونتاژ خودروهای تجاری سبک و سنگین در این استان بحث شد، در این جلسه با تاکید بر ایجاد تشکل بزرگ صنعتی در استان ایجاد یک برند بومی مطرح شد، کمیته صنعت، معدن و تجارت استان از ماه‌ها پیش آغاز به کار کرده که یکی از
محورهای اصلی مطالعات، ایجاد قطب تولید خودروی تجاری در استان است.
رئیس انجمن صنایع نیرومحرکه و قطعات خودرو کشور همچنین تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی قطب صنعتی کشور است و به ویژه در صنعت و خودروسازی حرفی برای گفتن دارد.
وی با اشاره به فعالیت شرکت‌های صنعتی مرتبط با خودروسازی در استان خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل صنعتی استان، ما می‌توانیم تولید خودروهای سنگین و تجاری را راه اندازی کنیم در این مسیر نیز چند شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند.
پاشایی در پایان عنوان کرد: توافقنامه‌ای با شرکت سایپا و استانداری آذربایجان‌شرقی در سال‌های گذشته داشتیم که مقرر شده کار مطالعاتی خودروسازی در استان آذربایجان‌شرقی آغاز شود تا شاهد تولید خودروی تجاری در آذربایجان‌شرقی باشیم.

همچنین ببینید

مساجد فعال و قوی انقلاب را بیمه می کنند

ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از فعال شدن ستاد رسیدگی به امور مساجد استان طی روزهای …