آذربایجان شرقی به دنبال صدور الکل و مواد ضدعفونی کننده به خارج

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: مبارزه با کرونا یک مبارزه ملی با همکاری تمام آحاد جامعه بود، نه یک مبارزه فرمایشی.
تبریز– خبرنگار مهدآزادی- حبیب امین زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه با تشکر از اطلاع رسانی صحیح و نهادینه کردن اقدامات انجام شده در مبارزه با کرونا توسط خبرنگاران که منجر به افزایش امید به زندگی و آینده در سطح جامعه شد، افزود: ما با مدیریت موفق کرونا علی‏رغم کاستی‏‏ها و اعمال تحریم ها، درس خوبی به دنیا دادیم و توانستیم بدون هیچگونه تنشی بحران را پشت سر بگذاریم.
وی با اشاره به وجود تفکر ایدئولوژیک در جامعه جهت مقابله با بحران، اظهار کرد: ما توانستیم همزمان با مدیریت تولید در کارخانه‏ها، تولید برخی اقلام در خانه ها را نیز توسط مردم نهادینه کنیم چرا که نگاه ما به این موضوع به شکل استراتژی جنگی بود و تمام آحاد مردم با اشتیاق وارد این عرصه شدند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به تامین مواد اولیه ۸۵ واحد سنتی در سطح استان، گفت: موفق شدیم اقلام مورد نیاز تمام واحدهای بسیج در نقاط مختلف شهر و استان را تامین کرده و به صورت رایگان در اختیارشان قرار دهیم.
امین زاده با اشاره به این که شیوع بیماری کرونا مجددا افزایش یافته و در وضعیت بحرانی قرار داریم بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی تاکید کرد و افزود: در شروع بیماری کرونا و در روزهای بحرانی، با مدیریت عالی توانستیم علی‏رغم بسته بودن مرزها اقدام به واردات الکل و مواد اولیه ضدعفونی کننده کنیم و علاوه بر استان آذربایجان شرقی مواد اولیه پنج استان دیگر را نیز تامین کنیم.
وی با اشاره به فعالیت واحدهای تولیدی برای مدیریت تداوم بحران، گفت: با موافقت اصولی برای راه اندازی سه واحد تولید الکل در سطح استان با ظرفیت ۵۰ هزار لیتر، نسبت به مدیریت تداوم بیماری اقدام کردیم.
رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی با بیان این که این واحدهای تولیدی از پاییز به تولید انبوه خواهند رسید، افزود: با انعقاد قرارداد با شرکت های دانش بنیان توانستیم با تکنولوژی‏های نوین و نانو ذره اقدام به تولید مواد ضدعفونی کننده کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: ما توانستیم با این تکنولوژی علی‏رغم رفع نیاز بازارهای داخلی، به دنبال اخذ مجوز صادرات به کشورهای دیگر باشیم.
امین زاده با بیان این که در زمینه تولید ماسک از ابتدای اسفند تاکنون از مرز ۱۵ میلیون گذشته‏ایم، افزود: در ۱۴ روز توانستیم دستگاه تولید ماسک در استان تولید کنیم و ۳۴ دستگاه به شهرها و استان های دیگر صادر کنیم.
وی با اشاره به جهش تولید در استان از اول اسفند ماه سال گذشته، گفت: در چهار ماه گذشته شبانه روز و بدون تعطیلی در حال انجام وظیفه بودیم.
رئیس سازمان صمت استان شناسایی مواد غیراستاندارد، ریشه‌یابی و جلوگیری از ورود آنها را از کارهایی برشمرد که در کنار تامین مواد اولیه انجام داده شده است، گفت: از فعالیت ۱۲ سوء استفاده کننده از شرایط جلوگیری شد و در حال حاضر کالای استاندارد با شرایط مطلوب در اختیار واحدها و مردم قرار می‌گیرد.
امین زاده همچنین با اشاره به اجرای طرح مومنانه و مواسات گفت: در آذربایجان‌شرقی ۲۰ هزار بسته معیشتی از طریق اصناف، اتحادیه ها و سازمان صمت به اقشار آسیب دیده از کرونا تعلق گرفت.

همچنین ببینید

توسعه ترانزیت شمال به جنوب و شرق به غرب تحولی بزرگ در منطقه است

رئیس جمهور، حمل و نقل را از پایه ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور …