آغاز فروش بلیت در ایستگاه‌های متروی تبریز

مدیر عامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه از ارزیابی فنی دو مرحله ای قطار های متروی تبریز به طور روزانه خبر داد.
ایسنا- یعقوب وحیدکیا با اعلام این مطلب گفت: هریک از قطارهای متروی تبریز برای اعزام به خط اصلی و شروع به خدمات دهی، روزانه و عموماً در دو مرحله توسط کارکنان مستقر در سالن های پایانه مورد بررسی و ارزیابی فنی قرار می‌گیرند.‌
وی اظهار کرد: پرسنل فنی مرتبط با ناوگان قطارشهری برای آنکه قطار در ساعت ۷ صبح امکان مسافرگیری را داشته باشد می‌بایست،‌ حداقل چند ساعت قبل از زمان شروع مسافرگیری،
اقدام به بررسی و تست بیش از ده‌ها مورد فنی کنند.
وحیدکیا تصریح کرد:‌ پس از اطمینان از شرایط ایمنی و حصول آمادگی با لحاظ استانداردهای تعریف شده، قطارها به خط اصلی اعزام می‌شوند و اگر به لحاظ فنی و ظاهری در زمان سرویس دهی مشکلاتی پیش آید،‌ نظر به اینکه انجام تعمیرات در آن لحظه مقدور نخواهد بود ، قطار مذکور از خط اصلی خارج شده و روانه پایانه می شود تا قطار جایگزین تست شده، وارد خط اصلی شود.
وحیدکیا با بیان اینکه قطارها همه روزه در دو مرحله، «شست‌و‌شوی‌تر و خشک» می‌شوند،‌ تصریح کرد: در جهت رفاه حال مسافران و حفظ زیبایی و آراستگی ظاهری قطارها، پس از اتمام ساعات کاری مترو،‌ قطارها تا پاسی از شب خشک شویی و‌ تر شویی می‌شوند.
مدیر عامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه متذکر شد: تمامی قطارهایی که در طول روز خدمات رسانی کرده اند ،‌ پس از پایان ساعات کاری نیز مجدداً مورد ارزیابی های فنی قرار گرفته و بر اساس لیستی که تهیه شده ، تجهیزات مورد بررسی قرار می گیرد.
یعقوب وحیدکیا اظهار کرد:‌ طبق مصوبه شورای شهر تبریز با پایان ماه مبارک رمضان بلیت فروشی در ایستگاه های مترو آغاز شده و در تمامی ایستگاه  ها کارت بلیت های الکترونیکی توزیع شده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز قیمت بلیت های تک سفره مترو را ۵۰۰۰ ریال عنوان کرده و خاطرنشان کرد:‌ طبق پیش بینی‌های به عمل آمده،‌ در صورت بهره برداری کامل و با بهره گیری از تمام ظرفیت مترو،‌ عواید ناشی از بلیت فروشی مترو تنها ۱۰ الی ۲۰ درصد از هزینه‌های قطارشهری را تامین خواهد کرد.
وی با اشاره به مزایای کارت بلیت الکترونیکی افزود: این کارت جایگزین بلیت کاغذی بوده و پرداخت خرد شهروندان را به صورت سریع و ایمن در حوزه حمل و نقل شهری تسهیل می کند.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …