اتصال به مرز جمهوری آذربایجان از طریق بزرگراه تبریز- اهر

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بزرگراه تبریز ـ اهر ـ پارس‌آباد برای اتصال به مرز کشور جمهوری آذربایجان گفت: این بزرگراه یکی از اولویت‌های اصلی ما در این استان محسوب می‌شود.
تسنیم- خیراله خادمی در بازدید از روند احداث بزرگراه تبریز- اهر اظهار داشت: با توجه به موقعیت ویژه این منطقه و وجود شهرها و روستاهای پرجمعیت، مناطق ویژه گردشگری و اهمیت این بزرگراه در طرح آتی بزرگراه تبریز ـ اهر ـ پارس‌آباد در اتصال به مرز کشور جمهوری آذربایجان، این بزرگراه یکی از اولویت‌های اصلی ما در این استان محسوب می‌شود.
وی بزرگراه اهر ـ تبریز را بخشی از راه ارتباطی استان اردبیل و استان آذربایجان‌شرقی دانست و افزود:‌ این مسیر یکی از پرترددترین محورهای موجود در استان است و تکمیل شدن این بزرگراه گام مهمی در کاهش سوانح جاده‌ای، کاهش ترافیک و افزایش ایمنی سفر به همراه خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخصیص اعتبار در سفر رئیس جمهور به استان برای این بزرگراه اعلام کرد: با توجه به اهمیت این پروژه برای استان آذربایجان‌شرقی در سفر استانی رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان به پروژه تخصیص یافت که تاکنون دریافتی صورت نگرفته اما بر همین اساس سرعت عملیات اجرایی در پروژه افزایش یافته ‌و پیمانکاران در تمام قطعات مشغول فعالیت هستند.
وی افزود:‌ در صورت وصول تخصیص اعتبار ذکر شده تا پایان سال مالی ۱۳۹۷ حدود ۳۱ کیلومتر دیگر از این محور به بهره‌برداری می‌رسد.
خادمی با بیان اینکه طول بزرگراه اهر ـ تبریز ۹۵ کیلومتر است اظهار داشت: تاکنون بیش از۴۴کیلومتر از محور به صورت چهارخطه زیرعبور ترافیک قرار دارد و پیشرفت فیزیکی کل قطعات در حال اجرا نیز بیش از ۶۵ درصد است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن توضیح قطعات این پروژه تاکید کرد: قطعه یک این پروژه زیرعبور ترافیک قرار دارد و قطعه دو الف پروژه نیز با پیشرفت فیزیکی ۶۱ درصد در حال اجرایی شدن است و هم اکنون ۳ کیلومتر از آن به اتمام رسیده است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور پیشرفت فیزیکی قطعه ۳ بزرگراه تبریز ـ اهر را ۹۱ درصد اعلام کرد و افزود: ‌۱۶ کیلومتر از این قطعه هم اکنون زیرعبور ترافیک قرار دارد.
خادمی اعتبار ابلاغی سال جاری برای این پروژه را ۱۹ میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: تا‌کنون ۹۷ درصد از این اعتبار از طریق اسناد خزانه اسلامی به پروژه تخصیص یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این بزرگراه یکی از شریان‌های اصلی در استان آذربایجان‌شرقی در اتصال به شبکه بزرگراهی کشور محسوب می‌شود و موجب ارتباط شهرستان‌های اهر، کلیبر، مشکین، هریس، ورزقان و خواجه با مرکز استان می‌شود.

همچنین ببینید

پیروزی ملت ایران تضمین شده است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان، ضمن تبیین اساس تشکیل بسیج …