اتصال خط‌ آهن میانه به ایستگاه متروی ائل‌گلی تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی نبود اعتبار را دلیل اصلی عدم پیشرفت مطلوب خط آهن میانه- تبریز عنوان کرد و گفت: با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد محور میانه- بستان‌آباد این خط آهن ظرف حداکثر شش ماه آینده قابل بهره‌برداری خواهد بود.
فارس- مجید خدابخش با اشاره به بازدید خود از روند پیشرفت پروژه راه‌آهن میانه- تبریز، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۷۰ کیلومتر از مسیر میانه به بستان‌آباد ریل‌گذاری شده و ایستگاه هم آماده است.
وی افزود: در شهرستان بستان‌آباد کارهای زیربنایی و زیرسازی قطعات به طور کامل انجام گرفته و امور مربوط به تراورس بتونی، روسازی و ریل‌گذاری در حال انجام است و امیدواریم ظرف چندماه آینده این محور آماده افتتاح باشد.
استاندار آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر است بلیط تبریز به تهران و تهران به تبریز در اختیار مسافران قرار بگیرد و مسافران تهران- تبریز، در بستان‌آباد پیاده شوند و با اتوبوس‌های VIP به تبریز منتقل شوند.
این مسئول تصریح کرد: پیشرفت پروژه در محور بستان‌آباد به تبریز تا باسمنج مشکل خاصی ندارد؛ بعد از باسمنج یک پل بزرگ وجود دارد که هفته آینده به بازدید این پل خواهیم رفت؛ سعی می‌کنیم تا باسمنج ادامه یابد و در ائل‌گلی به شبکه مترو وصل شود.
خدابخش یادآور شد: ایجاد یک ارتباط دور تبریز تا راه‌آهن نیز مد نظر قرار دارد.
وی توضیح داد: برای تکمیل پروژه در محور بستان‌آباد به تبریز نیز بازدید و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم تا اطلاعات دقیق‌تری به دست آوریم.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به جلسه یک ماه پیش خود با مجمع نمایندگان استان و وزیر راه و شهرسازی در خصوص پروژه‌های اولویت دار استان در قانون بودجه سال ۹۷، ابراز داشت: راه‌آهن میانه – ‌تبریز پروژه‌ای است که سال‌ها پیش کلنگ‌زنی شده و جزو مطالبات اصلی مردم تبریز به شمار می‌رود؛ ما هم تلاش می‌کنیم روند تکمیل پروژه را سرعت بخشیم.

همچنین ببینید

جلوه همدلی مردم ایران در چهلمین بهار انقلاب اسلامی

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: با این که دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است …