اجلاس جهانی توسعه شهری در حوزه اوراسیا در تبریز گشایش یافت

استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم نگرش جامع بر فضاهای شهری و لحاظ جزئیات و کلیات تاکید کرد.
روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی- آیین افتتاح کارگاه تخصصی «دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت های تاریخی
در حوزه اوراسیا» با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی، شهردار تبریز، دبیر بین المللی و علمی اجلاس، برخی از اعضای شورا و جمعی از محققان ملی و بین المللی در موسسه آموزش عالی رشدیه برگزار شد.
محمدرضا پورمحمدی در این آیین ضمن مغتنم شمردن برگزاری این اجلاس در تبریز و لزوم بهره‌مندی از فرصت های علمی و پژوهشی پیش آمده برای مطالعه بافت تاریخی در این شهر کهن، با بیان اینکه جهان دارای پارادوکس های بسیاری بوده و یکی از ابعاد آن پارادوکس سنت و مدرنیته است که بر شهر و شهرسازی سایه افکنده است گفت: متاسفانه گاهی اوقات در رعایت ابعاد سنتی و مدرنیته شهر دچار تناقض شده و در حفظ بافت تاریخی با اقدام های بیشینه یا کمیتی مواجه بودیم.
پورمحمدی با تاکید بر لزوم ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی، اظهار کرد: شهرسازان و معماران می بایست با از بین بردن پارادوکس موجود، توسعه سنتی نو را در توسعه شهری بکار ببرند.
استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان سخنان خود با بیان اینکه معماری ایرانی در عین وحدت از کثرت ابعاد برخوردار است، بر لزوم نگرش جامع بر فضاهای شهری و لحاظ جزئیات و کلیات تاکید کرد.

همچنین ببینید

نقدینگی بازار سرمایه به سمت تولید هدایت شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حجم نقدینگی به ۲ هزار و …