احداث ۲۶ اقامتگاه بوم‌گردی روستایی در کلیبر

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی از صدور موافقت اولیه تبدیل ۲۶ واحد اقامتی روستایی به اقامتگاه بوم گردی در شهرستان کلیبر، خبر داد.
روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی- مرتضی آبدار توجه به جاذبه های گردشگری و ایجاد امکانات رفاهی مناسب را از مولفه های اصلی رونق بوم گردی در استان دانست و گفت: آذربایجان‌شرقی با دارا بودن ظرفیت های بی بدیل طبیعی و تاریخی و تنوع آداب و رسوم در مناطق روستایی جلوه های بکری را در سطح استان خلق کرده است، بر همین اساس توجه به ظرفیت های موجود در مناطق روستایی و توسعه بوم گردی جزو یکی از اهداف اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان قرار گرفته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: استفاده از ظرفیت های گردشگری روستایی در شهرستان کلیبر با محوریت توسعه طبیعت گردی و بوم گردی مورد توجه و تاکید اداره کل میراث فرهنگی استان
در جهت توسعه گردشگری این شهرستان است و در همین راستا موافقت اولیه تبدیل ۲۶ واحد اقامتی روستایی به اقامتگاه بوم گردی صادر گردید.
همچنین گفتنی است،کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ پس از توقف و اجرا در شهرهای زنجان و اصفهان به شهر شیراز رسید.
آبدار گفت: این کاروان که متشکل از ۱۱ اتوبوس است، با شعار تبریز ۲۰۱۸ و حمایت از کالای ایرانی با دستور دکتر روحانی، رئیس جمهور، ۵ اردیبهشت حرکت خود را آغاز نمود و با سفر به مراکز استان‌ها و شهرهای منتخب در سراسر کشور اجرای برنامه خواهد داشت و علاوه بر معرفی ظرفیت های گردشگری در راستای حمایت از کالای ایرانی به ارائه سوغات و صنایع دستی تبریز و استان خواهد پرداخت.
وی عنوان کرد: در این کاروان که توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با مشارکت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، شهرداری تبریز و اتحادیه های صنفی و هنرمندان صنایع دستی ترتیب داده شده است، سوغاتی های شاخص تبریز اعم از کیف، کفش و چرم، شیرینی و شکلات، نساجی، فرش، تابلو فرش سردرود، لوازم خانگی و… صنایع دستی اعم از سماورسازی، چاپ باتیک، رودوزی های سنتی، سنگ‌های قیمتی و صنایع شیشه در شهرهای مختلف کشور معرفی می شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: گروه های هنری و موسیقی عاشیقی اعزامی از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان نیز با اجرای خود در جمع گردشگران و شهروندان شهرهای مختلف فرهنگ غنی و فولکلور آذربایجان را در سراسر کشور معرفی خواهند کرد.
آبدار بیان کرد: این کاروان در روز جمعه، ۷ اردیبهشت در میدان نقش جهان اصفهان پس از استقبال مهرعلیزاده استاندار اصفهان در جمع پر شور شهروندان اصفهانی و گردشگران داخلی و خارجی به اجرای برنامه پرداخت و اصفهان را به مقصد شیراز ترک نمود و دیار حافظ و سعدی میزبان کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ شد.

همچنین ببینید

احداث بزرگراه تبریز – اهر – باکو به همت مسئولان نیاز دارد

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار بزرگراه اهر – تبریز …