ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه کردن گلخانه ها تسهیلات ویژه پرداخت می شود، تاکید کرد: هیچ گونه محدویتی در پرداخت تسهیلات برای مکانیزه کردن کشت گلخانه ای وجود ندارد.
ایرنا-اکبر فتحی با اشاره به اینکه تراز تجاری محصولات کشاورزی به ویژه محصولات گلخانه ای در آذربایجان‌شرقی رو به رشد است، از برنامه ریزی برای توسعه کشت گلخانه‌ای در استان به منظور کاهش مصرف آب، افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار خبر داد.
وی با اشاره به فعالیت چند واحد بزرگ گلخانه ای در استان، افزود: ایجاد گلخانه‌های کوچک مقیاس هم با هدف امکان مشارکت همه بهره برداران بخش کشاورزی در دستور کار سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی قرار دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آب و خاک به ما ارث نرسیده و امانتی نزد ما برای آیندگان است، گفت: تغییر شیوه های کشاورزی و توسعه کشت های گلخانه ای باعث بهبود وضعیت آب و خاک در استان می شود.
فتحی یادآوری کرد: ایجاد واحدهای گلخانه ای در مقیاس کوچک در محدوده اراضی روستایی و شهرها یکی از سیاست هایی است که از سوی وزارت جهاد کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه با هدف افزایش تولید در محیط های کنترل شده گلخانه و افزایش بهره وری از زمین های خرد و کوچک کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است.

همچنین ببینید

اطلاعات ، ایران ، جام جم ، کیهان و همشهری واگذار می شوند

طرح الزام دولت و شهرداری تهران مبنی بر واگذاری موسسات اطلاعات، ایران، جام جم، کیهان …