استخراج معدن مس انجرد بزرگ‌ترین رویداد اقتصادی منطقه است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر در احداث کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر تعلل صورت گیرد ساکت نمی‌نشینم، گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال برای این کارخانه سرمایه‌گذاری شده است که برای ۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی خواهد کرد.
ایرنا- بیت ا… عبدالهی با تأکید بر اینکه شهرستان‌ های اهر و هریس جزو منطقه های معدن خیز آذربایجان شرقی هستند، اظهار کرد: توسعه راه‌ آهن در منطقه ارسباران به‌ ویژه شهرستان‌ های اهر و هریس علاوه بر توسعه منطقه به توسعه معادن این شهرستان نیز تأثیر گذار خواهد بود.
وی در خصوص پروژه معدن مس انجرد گفت: بسیاری از مشکلات این معدن که از زمان های گذشته باقی مانده و این معدن را غیر فعال نموده بود، حل شده است و فقط مشکل آب این معدن مانده که در حال پیگیری و حل این موضوع نیز هستیم.
عبدالهی اضافه کرد: طرح استخراج معدن مس انجرد بزرگ‌ترین رویداد اقتصادی منطقه است و آغاز به کار معدن مس انجرد می‌تواند نقش مهمی در رشد اقتصادی شهرستان اهر و افزایش اشتغال در این زمینه باشد.
وی با اعلام راه اندازی ‘خانه امید’ در شهرستان اهر گقت: مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با احداث خانه امید برای بازنشستگان و سالمندان در شهرستان اهر موافقت کرده و مقدمات واگذاری زمین و احداث آن در حال انجام است.
نماینده مردم اهر و هریس در خانه ملت، با تاکید بر حمایت از صادرات سیب شهرستان اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی مکلف است از باغداران و کشاورزان که متحمل خسارت شده اند، حمایت کند.
عبدالهی با بیان اینکه شهرستان اهر یکی از قطب های تولید سیب است، گفت: متأسفانه نبود صنایع تبدیلی باعث شده است میوه سیب در دست باغداران بماند و یا با مبالغ کمتر که کفاف هزینه ها را نمی کند، فروخته شود.
وی با اشاره به اینکه سیب‌های اهر در کنار خیابان ریخته شده و خریدار ندارد، خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل باید در آینده نزدیک صنایع تبدیلی در اهر ایجاد شود تا از سال‌های بعد دیگر شاهد این مشکل نباشیم.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود این صنایع برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه موثر است.

همچنین ببینید

جلوه همدلی مردم ایران در چهلمین بهار انقلاب اسلامی

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: با این که دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است …