استقبال آذربایجان‌شرقی از تولید خودرو با برندهای اروپایی

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه به دنبال ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور در تبریز هستیم، گفت: از سرمایه‌گذاری شرکت‌های فرانسوی در این زمینه استقبال می‌کنیم.
ایسنا- مجید خدابخش در دیدار با سفیر فرانسه در ایران، بخش خودروسازی را از اولویت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان اعلام کرد و گفت: با توجه به حضور واحدهای قدرتمند ساخت موتور و قطعات خودرو در تبریز، زمینه خوبی برای تولید خودرو با برند مطرح اروپایی در استان فراهم است.
وی با اشاره به تجربیات کشور فرانسه در تولید خودرو، گفت: ما در استان به دنبال ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور با رویکرد صادرات به کشورهای منطقه هستیم و از سرمایه‌گذاری شرکت‌های فرانسوی در این زمینه استقبال می‌کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آمادگی استان برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه تولید برق، گفت: هم‌اکنون زمینه تولید سه هزار مگاوات برق در استان فراهم است و حمایت‌های قانونی از سرمایه‌گذاران در این زمینه انجام می‌شود.
وی با اشاره به وجود شبکه ریلی در استان و اتصال آن به شبکه ریلی ترکیه و اروپا، گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی راه‌آهن سریع‌السیر تبریز به تهران در حال اجراست و برای برقی کردن این مسیر نیز آماده جذب سرمایه‌گذاری هستیم.
خدابخش خاطرنشان کرد: علاوه بر موضوعات ذکر شده، زمینه‌های زیادی برای همکاری با کشور فرانسه داریم که مسئولان استان و بخش خصوصی، اطلاعات لازم را در این خصوص ارائه خواهند کرد.
وی در ادامه به بیان برخی از ویژگی‌های استان پرداخت و گفت: تبریز یک شهر تاریخی و فرهنگی است که مرکز مشروطه‌خواهی و پیشگام تحولات سیاسی و اجتماعی در تاریخ ایران بوده است.
وی افزود: تبریز به‌عنوان شهر جهانی فرش و پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده و بازار تبریز به‌عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان نیز به ثبت جهانی رسیده است.
خدابخش با اشاره به فعالیت شش دانشگاه بزرگ در استان، گفت: اتاق بازرگانی تبریز هم با قدمت ۷۰ ساله نشان‌دهنده سابقه تبریز در تولید و تجارت بین‌الملل است.
وی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته بالغ بر دو میلیارد دلار بود، گفت: دوره پسابرجام فرصت بسیار خوبی برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی است.
وی حضور بخش خصوصی قدرتمند را یکی از مزیت‌های استان برشمرد و گفت: وجود منطقه آزاد و شهرک‌های تخصصی سرمایه‌گذاری در استان و تسهیلات، تضمین‌ها و حمایت‌های قانونی از سوی دولت ایران، فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران خارجی است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هم‌اکنون دو شرکت فرانسوی در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری در استان هستند، گفت: از حضور سرمایه‌گذاران فرانسوی در حوزه‌های مختلف استان استقبال می‌کنیم و از گردشگران فرانسوی نیز دعوت می‌کنیم که در سال ۲۰۱۸ از شهر تبریز دیدن کنند.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …