استقلال را با حضور تماشاگران آذری شکست می دهیم!

رسول خطیبی، سرمربی ماشین‌سازی اعتقاد دارد تیمش می‌تواند با توجه به یارگیری که داشته در ادامه لیگ در جایگاه خوبی در جدول قرار بگیرد. او بازی حساس با استقلال را پیش‌رو دارد و امیدوار است بتواند در این بازی سخت که در آزادی برگزار می‌شود، امتیاز بگیرد.
در این خصوص گفتگویی با سرمربی ماشین سازی صورت گرفته که توجه شمار ار به آن جلب می کنیم
شما به رأی کمیته انضباطی بعد از دیدار با تراکتورسازی اعتراض کرده بودید، واقعا ناظران گزارش درستی نداده بودند؟
بعد از ۲۱سال دربی تراکتور و ماشین برگزار شد و قبل از آن خیلی‌ها تلاش می‌کردند که این دیدار برگزار نشود یا در این دیدار جنجال باشد ولی نقطه مهم این است که در تبریز دربی معنایی ندارد. هرگز توهین و فحاشی در آن نبوده و در این دیدار نیز دیدید که هواداران دو تیم کنار یکدیگر فوتبال آذربایجان را تشویق کردند و من بارها توسط تراکتوری‌ها تشویق شدم؛ این نشان می‌دهد که استادیوم‌های تبریز و فوتبال آذربایجان چیزی فراتر از کری‌خوانی در فرهنگ خود جای داده‌اند. واقعا نمی‌دانم چرا کمیته انضباطی این حکم را صادر کرد و ما هم مشترکا با باشگاه تراکتور بیانیه صادر کردیم.
پیام صادقیان از مهره‌های تاثیرگذار تیم‌تان در این فصل خواهد بود. او می‌تواند مقابل استقلال بازی کند؟
پیام بازیکنی بود که نیاز به احیا شدن داشت. من اعتقاد دارم مشکل او در فصل‌های گذشته نیز بدنی نبود و در ماشین‌سازی بدون حاشیه کارش را ادامه می‌دهد. پیام قطعا مقابل استقلال نیز یکی از آماده‌ترین بازیکنان ماشین‌سازی خواهد بود و امسال یکی از ستارگان لیگ می‌شود.
هنوز هم اعتقاد دارید آندرانیک تیموریان آمادگی لازم را ندارد؟
آندو خیلی دیر به تیم ما ملحق شد و در تمرینات آماده‌سازی قبل از فصل نیز حضور نداشت و از طرفی در شروع لیگ هم با یک مصدومیت مواجه شد که روند آمادگی‌اش را به تاخیر انداخت ولی با این حال او یک بازیکن حرفه‌ای است. آندو خود را به شرایط مسابقه رساند تا کمک حال تیم خود باشد ولی با این حال به زمان و تمرینات بیشتری نیاز داشت تا با آمادگی کامل همان آندوی شماره یک باشد؛ امیدوارم این آندو را در دیدار با استقلال ببینیم.
هدف شما در لیگ رتبه تک‌رقمی است؟
ما تیم جوانی را در کنار باتجربه‌ها جمع کرده‌ایم ولی بازیکنان جوان ما که حتی تجربه لیگ برتر نداشتند، نیاز به زمان دارند تا خود را با شرایط جدید وفق دهند و برای کامل شدن نیز احتمالا جذب بازیکن داشته باشیم و مسئولان پیگیر هستند ولی شاکله اصلی تیم ما با همین نفرات خواهد بود و با هزینه‌هایی که کرده‌ایم نسبت به تیم‌های دیگر تلاش من رتبه تک‌رقمی برای ماشین‌سازی است که فکر کنم برای اولین حضور بعد از ۲۱سال خوب باشد.
و اما بازی حساس برابر استقلال را چطور می‌بینید؟
منصوریان مربی جوان و موفقی است و تیم خوبی را نیز دارد و تمام امکانات باشگاه بزرگی مثل استقلال نیز در اختیار اوست. البته نباید داشته‌های این تیم را در نتایج هفته‌های ابتدایی لیگ دانست و این تیم قطعا به کورس بازخواهد گشت و یکی از تیم‌های مدعی خواهد بود. از طرفی ما نیز تیم خوبی داریم و مقابل هیچ تیمی در لیگ برتر از پیش‌باخته نیستیم. قطعا مقابل استقلال نیز برای ۳امتیاز به میدان خواهیم رفت و با توجه به امتیازاتی که در هفته‌های گذشته از دست داده‌ایم، این ۳امتیاز را به حساب فوتبال تبریز واریز خواهیم کرد. البته تاکید می‌کنم که ما منتظر حامیان فوتبال آذربایجان در آزادی هستیم تا یک کار بزرگ را با اتحاد یکدیگر رقم بزنیم.
آماده نشدن یادگار امام چقدر به ضرر تیم شما بوده است؟
استادیوم یادگار امام تبریز نیاز به این بازسازی داشت و آقای نظمی هم تلاش‌های زیادی برای این امر انجام داد و البته همیشه چنین کارهایی یک پروسه اداری دارند. تا به حال دیدارهایی که از دست داده‌ایم چندان حیاتی نبوده‌اند.
در تبریز شاید اولین دیدار، تراکتور- پرسپولیس باشد و بعد از آن نیز ماشین و سپاهان در هفته ششم که ان‌شاءا… تا آن دیدارها یادگار امام آماده می‌شود و بدون هیچ مشکلی و با حضور ۷۰هزار نفری هواداران‌مان آنها را برگزار خواهیم کرد.

همچنین ببینید

تیم ملی فوتبال ایران گام اول را محکم برمی دارد

پس از مدت ها بالاخره تیم ملی ایران و تیم ملی قطر امروز در ورزشگاه آزادی …