افزایش دستمزد کارگران منجر به رونق تولید می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به وضعیت برخی از کارخانجات تحت پوشش شستا گفت: اگر می‌خواهیم حس آرامش در جامعه نهادینه شود، باید بخش تامین‌اجتماعی را از حیاط خلوت برخی آقایان خارج کنیم.
فارس- روح‌ا… متفکرآزاد در جلسه هم‌اندیشی نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی با سازمان‌ها و نهادهای حوزه کار و امور اجتماعی استان با تأکید بر اینکه افزایش حقوق کارگران تاثیر مهمی در هزینه‌های تولید ندارد، سهم حقوق کارگران در هزینه‌های تولید در کشور را بین ۶ تا ۸ درصد دانسته و اظهار داشت: براین اساس افزایش دستمزدها نباید نگران‌کننده باشد.
وی تصریح کرد: افزایش دستمزد کارگران و مستمری کارگران بازنشسته به جهت تأثیر در مصرف جاری خانوارها، خود می‌تواند به رونق تولید داخلی نیز منجر شود.
متفکرآزاد با اشاره به موانع توسعه واحدهای تولیدی گفت: شرایط حاکم بر واحدهای تولیدی به‌ویژه در دوران تحریم به‌خوبی نشان می‌دهد بیشترین مشکلات ما مربوط به مباحث مدیریتی است.
وی با اشاره به آموزه‌های دین اسلام بر توجه به معیشت مردم، متذکر شد: رسیدگی به معیشت بازنشستگان بر عهده حاکمیت بوده و اگر روند صحیحی بر این امر حاکم نباشد، انگیزه برای فعالیت نیروی کار فعلی نیز از بین خواهد رفت.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس یازدهم با فشار کاری بالا و مشکلات انباشته شده فراوان مواجه است، ادامه داد: مردم ایران به این مجلس نگاه امیدوارکننده دارند و جو حاکم بر مجلس نیز اهتمام برای حل و فصل مشکلات کشور است.
وی با بیان اینکه وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی در بحث قانونگذاری و نظارت است، عنوان کرد: خوشبختانه قوانین مناسبی در کشور وجود دارد که احیاناً برای اجرای بهتر نیاز به تغییرات جزئی دارند، از این‌رو بر همین اساس در بحث نظارتی مجلس یازدهم باید تلاش بیشتری از خود نشان دهد.
متفکرآزاد اصلاح ساختار تامین‌اجتماعی و عدم اجرای قوانین مربوط به همسان‌سازی حقوق کارگران بازنشسته را ازجمله این موارد خواند و با اشاره به وضعیت برخی از کارخانجات تحت پوشش شستا متذکر شد: اگر می‌خواهیم حس آرامش در جامعه نهادینه شود، باید بخش تامین‌اجتماعی را از حیاط خلوت برخی آقایان خارج کنیم.

همچنین ببینید

تبریزی‌ها چراغ خاموش نفس بکشند!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: پیگیر سهمیه گاز برای نیروگاه تبریز بودیم ولی …