افزایش طلاق از نتایج تهاجم فرهنگی است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری در مورد تهاجم فرهنگی، گفت: برخی تهاجم فرهنگی را در موسیقی خلاصه می‌کردند ولی فضای مجازی و ماهواره تاثیرگذاری مستقیمی در رفتارها دارد و امروز نتایج تهاجم فرهنگی را در افزایش طلاق می‌بینیم.
تسنیم- اسماعیل جبارزاده در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در موضوع آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید دارند با وجود اینکه در سال ۹۵ مسائل اقتصادی در اولویت است ولی مسائل آسیب‌های اجتماعی باید در صدر اولویت‌های دولت باشد.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بیان کردند که اگر اعتقادی به نظام ندارید ولی ایران و اسلام را قبول دارید، باید با همه توان برای رفع آسیب‌های اجتماعی وارد میدان شوید، افزود: کمتر جایی داریم که ایشان با این جملات، موضوعی را مورد تاکید قرار دهند و باید با همه توان برای رفع و کاهش این آسیب ها تلاش کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به هشدارهای پی در پی مقام معظم رهبری در مورد تهاجم فرهنگی، ابراز داشت: برخی تهاجم فرهنگی را در موسیقی خلاصه می‌کردند ولی فضای مجازی و ماهواره تاثیرگذاری مستقیمی در رفتارهای جوانان و اجتماع دارد چراکه امروز نتایج تهاجم فرهنگی را در افزایش طلاق و.. می‌بینیم.
وی با اشاره به اینکه باید در استان پنج اولویت آسیب اجتماعی مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: مسئله اعتیاد در استان ریشه کن نشد ولی به خوبی مهار شد چراکه هر روز از تعداد معتادان کم می‌شود و معتاد متجاهری در استان نداریم.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در سطح کشور همه مردم، متوجه همت و یکدلی مسئولان استان در مبارزه با اعتیاد و… شدند، خاطرنشان کرد: در موضوع مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن، موفقیت نسبی کسب شده و باید همت دیگر برای چهار آسیب دیگر نیز داشته باشیم تا در این استان سایر آسیب‌های موجود را کاهش دهیم.
جبارزاده با تاکید بر اینکه در آسیب‌های اجتماعی نباید هیچ کاری بدون نسخه علمی انجام شود، ابراز داشت: باید پایان نامه‌های استان به سمت کاهش علمی آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق سوق داده شود و هر هیئت علمی یک مشکل استان را حل کند.
وی با اشاره به اینکه به اعتقاد من افزایش آسیب‌های اجتماعی نتیجه کمرنگ شدن باورهای دینی در جامعه است، ادامه داد: باید نقاط بحرانی استان در زمینه آسیب‌های اجتماعی شناسایی شود و هر دستگاه در پنج موضوع آسیب اجتماعی مسئولیت داشته و دبیرخانه آن در اختیار نیروی انتظامی قرار گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه شهرداری در موضوع گرمخانه به خوبی عمل کرده و افراد بی‌خانمان را ساماندهی کرده است، تصریح کرد: هر کدام از این افراد، انسان درمانده‌ای هستند که خدای این افراد اجر خواهد داد.
جبارزاده خاطر نشان کرد: در بحث‌های اجتماعی بگیر و ببند جواب نمی‌دهد و باید با اقدامات فرهنگی و تقویت باور‌ها این آسیب‌ها را کاهش داد.
سعید شبستری خیابانی هم در این جلسه، اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید کرده وفرموده‌اند باید از ۲۰ سال پیش بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شروع می‌شد که این نشان از اهمیت این موضوع دارد.
وی با تاکید بر اینکه از سال گذشته بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در آذربایجان شرقی نمود عملی پیدا کرده است، ادامه داد: با ایجاد اردوگاه ماده ۱۶ تبریز، گامی مهم در راستای جمع آوری معتادان خیابانی و کاهش آسیب‌های ناشی از آن برداشته‌ایم.
شبستری افزود: هماهنگی و همکاری‌های بین بخشی منجر به تشکیل ماده ۱۶ شد که این امر یکی از عملکردهای مهم مدیریت ارشد آذربایجان شرقی در استان است.
وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین معضلات کشور است که در راس آن اعتیاد قرار دارد اضافه کرد: با راه اندازی این مرکز، اعتیاد درسطح استان به پایین‌ترین سطح خود رسیده و معتاد متجاهر در استان به حداقل و نزدیک به صفر رسیده است.
گفتنی است در این جلسه محمدعلی نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، جمشید کاظمی مدیر کل ورزش و جوانان، محسن ارشدزاده مدیر کل بهزیستی و همچنین جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به ارائه نکته نظرات خود پرداختند.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …