افسارگسیختگی قیمت‌ها پذیرفتنی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از مردم خواست از انبار کردن مواد غذایی و اجناس در منازل و تبدیل آن به سوپرمارکت کوچک که در شرایط فعلی به کشور لطمه‌ای جبران ناپذیر می‌زند خودداری کنند.
فارس- معصومه آقاپور علیشاهی، با اشاره به گرانی اجناس و مواد غذایی در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد سرمایه اجتماعی کشور یعنی مردم از دست رفته و یا اینکه وقتی با مردم صحبت می‌کنیم متوجه می‌شویم این سرمایه به حداقل رسیده است.
وی افزود: وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور موجب بروز ترس و رعب بین مردم و ایجاد آینده مبهم شده است که مردم برخی حرف‌های مسئولین را قبول نکرده و یا بر عکس‌ آن عمل می‌کنند و به همین دلیل آنها تصور می‌کنند اگر این جنس
و کالا را هم اکنون خریداری نکنند باید در روزهای آینده آن را گران‌تر از قبل بخرند و به همین دلیل متاسفانه همه منازل به سوپرمارکت‌های کوچک تبدیل شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:‌ افسار گسیختگی بازار و قیمت‌های متفاوت اجناس در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان پذیرفتنی نیست لذا در اولین جلسه مجلس این موضوع را پیگیری کرده و از مسئولین پاسخ متقن خواهم خواست. ضمن اینکه در کمیسیون‌های مجلس این موضوع را دنبال کرده و قطعا در تذکرات نمایندگان و مسئولین هم این موضوع عنوان خواهد شد.
نماینده مردم شبستر در مجلس گفت:‌باید توزیع اقلام و کالاهای اساسی را برای اقشار خاصی بدون واسطه انجام دهیم.
آقاپورعلیشاهی افزود:‌ از مردم کشورمان می‌خواهیم از انبار کردن مواد غذایی و اجناس در منازل خود که به کشور لطمه‌ای جبران ناپذیر می‌زند خودداری کنند. این در حالی است که وقتی سونامی در شرق آسیا به وجود آمد مردمی که جنس و کالا در خانه‌هایشان داشتند آن را به سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها بردند تا هم  نوعان خود بتوانند از آنها استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد:‌ حاکمیت و دولت نمی‌توانند برای هر ایرانی یک پلیس در نظر بگیرند لذا از همه مردم کشورم می‌خواهم ضمن داشتن وجدان و انصاف در شرایط فعلی از انبار جنس در خانه‌های خود خودداری کنند.

همچنین ببینید

کار با ارزش پزشکان و کادر درمانی به منزله جهاد در راه خداست

به‌مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) دو …