اقدام تروریستی درپایتخت عقیم ماند

افراد ناشناسی روز گذشته در دو رویداد جداگانه در راهروهای مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) اقدام به تیراندازی کردند که براساس گزارش ها چند تن شهید و زخمی شده اند.
ایرنا- غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این باره گفته است چهار فرد ناشناس که حامل سلاح کلاشینکف و کلت بودند با تیراندازی به نیروهای حفاظت مجلس در راهروی ورودی سه نفر را زخمی کردند.
وی افزود: یکی از نیروهای حفاظت مجلس از ناحیه مچ پا و دو نفر دیگر نیز از ناحیه سینه و بازو مجروح شدند.
این نماینده مجلس ادامه داد: گفته می شود یکی از محافظان شهید شده است.
همچنین یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دستگیری یکی از مهاجمان مسلح را تایید کرد.
تقریبا همزمان با این حادثه افراد مسلح دیگری اقدام به تیراندازی درحرم مطهر امام خمینی (ره) کردند که این اقدام نیز منجر به مجروحیت چند نفر شد.
مدیر روابط عمومی حرم امام(ره) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا دراین باره اظهار داشته فردی در ضلع غربی حرم اقدام به شلیک دو تیر کرد.
علی خلیلی افزود: نامبرده که گویا کمربند انفجاری به خود بسته بود، پس از شلیک دو تیر، اقدام به انفجار خود در مقابل بانک کشاورزی محدوده حرم مطهر کرد.
در همین حال مدیر تشریفات حرم امام خمینی نیز تعداد مهاجمان را ۳ یا ۴ نفر اعلام کرد و گفت: آنها با سلاح کلاشینکف تیراندازی کردند.
به منظور بررسی این حوادث  ، جلسه فوق العاده شورای تامین شهرستان تهران با دستور رحمانی فضلی وزیر کشور و با حضور مقام‌های اجرایی، نظامی و امنیتی تشکیل شد.
همچنین به گزارش خبرگزاری نصر، العربیه- دفتر لیبی مدعی شد: منابعی از سوی فرماندهی داعش مسئولیت حمله مسلحانه به مجلس شورای اسلامی ایران را بر عهده گرفته است و گفته است که این آغاز راه است.
به گزارش ایرنا، سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به احتمال افزایش مصدومان دستور آماده باش به همه بیمارستان های تهران را صادر نمود.
همچنین مدیرکل ضد تروریسم وزارت اطلاعات از ورود چند تیم تروریستی به شهر تهران خبر داد که یکی از آن ها قبل از هر اقدامی دستگیر و تیم دیگر در حرم امام راحل مورد ضربت قرار گرفت.
وی ادامه داد: دو تیم دیگر حرم امام(ره) و ساختمان مجلس را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام یک فرد انتحاری قبل از هر اقدامی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.
همچنین به گزارش ایسنا، سردار حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به اینکه چهار تروریست با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد مجلس شدند، اظهار کرد: آنها از همان درب ورودی به نیروهای محافظ تیراندازی کردند و نیروها را هدف قرار دادند، اما نیروهای حفاظت سپاه بلافاصله وارد عملیات شدند و صحن مجلس و کمیسیون‌ها را کنترل کردند.
وی افزود: تروریست ها ناچارا به مسیر دفاتر نمایندگان رفته و از آنجا افراد را مورد هدف قرار دادند.
معاون امنیتی وزیر کشور همچنین درباره حادثه تروریستی در حرم مطهر امام (ره) گفت: دو نفر وارد محوطه حرم شدند که پس از شناسایی توسط نیروهای امنیتی یک نفر خود را منفجر کرد که این اقدام منجر به شهادت یک نفر و مجروحیت چند نفر شد. نفر دوم هم به وسیله نیروهای حفاظتی به هلاکت رسید.
ذوالفقاری با بیان اینکه پس از این اقدام تروریستی شورای تامین استان تهران برگزار شد خاطر نشان کرد: گروه‌های تروریستی و تکفیری در سه سال گذشته تلاش زیادی کردند که فضای کشور را نا امن کنند. ده‌ها گروه تروریستی قصد عملیات در کشور داشتند که با اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی تمام اقدامات آنها خنثی شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عملیات تروریستی مجلس با هلاکت چهار تروریست پایان یافت.
عملیات تروریستی با ورود نیروهای ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هلاکت عوامل تروریستی به پایان رسید.
همچنین به گزارش ایلنا، سرپرست اورژانس کشور از شهادت ۱۲ هموطن در حوادث تروریستی روز گذشته تهران خبر داد.
پیرحسن کولیوند در مورد آمار مصدومان حوادث تروریستی تهران گفت: تعداد مصدومان این حوادث به ۴۲ نفر رسید که همه آنها به بیمارستان منتقل شدند.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …