المپیاد ملی فرش دستباف در تبریز برگزار می‌شود

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: سیزدهمین دوره المپیاد ملی فرش دستباف روزهای ششم تا نهم اسفند سال جاری در تبریز برگزار می شود.
نصر- غلامعلی راستی افزود: این المپیاد با همکاری مرکز ملی فرش ایران، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سازمان صنعت معدن و تجارت استان با حضور اساتید، هنرجویان و دانشجویان رشته فرش از دانشگاه های سراسر کشور به مدت سه روز برگزار می شود.
وی اظهار داشت: هنرجویان در سه رشته طراحی، بافت و مواد اولیه و رنگرزی و دانشجویان نیز در چهار رشته طراحی، بافت، مواد اولیه و رنگرزی و مرمت در این المپیاد شرکت می کنند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی، ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و افزایش مهارت هنرجویان و دانشجویان رشته فرش، ارزیابی توان علمی هنرجویان و دانشجویان، شناسایی هنرجویان مستعد در سطح ملی و آشنایی بیشتر جامعه با فرش دستبافت را از عمده اهداف برگزاری این المپیاد اعلام کرد.
راستی ادامه داد: این رویداد علمی و فرهنگی در بین ۲۰۰ نفر از راه یافتگان مرحله کشوری و با حضور داوران مجرب و منتخب برگزار و از نفرات برتر هر بخش با اهدای جوایز قدردانی می شود.
گفتنی است، آذربایجان‌شرقی از قطب های مهم تولید و صادرات فرش است، به طوری که ۳۵ درصد فرش صادراتی ایران و بیش از ۵۰ درصد مواد اولیه فرش های صادراتی کشور در این استان تولید می شود.
حدود ۲۰۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی در حوزه فرش مشعول اند و بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از این صنعت ارتزاق می کنند.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …