امکان صادرات محصولات آذربایجان‌شرقی از منطقه آزاد چابهار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر ضرورت استفاده از تمام پتانسیل‌های موجود در کشور در راستای توسعه صادرات گفت: منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار به‌عنوان یکی از مناطق آزاد هفت‌گانه کشورمان می‌تواند در بحث صادرات به کشورهای هند، چین و پاکستان مفید باشد.
روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی- علی جهانگیری در نشست تخصصی مدیران منطقه آزاد چابهار و فعالان اقتصادی استان اظهار کرد: با توجه به جایگاه برجسته استان آذربایجان‌شرقی در بحث صنعت و تولید ما می‌توانیم در منطقه تجاری چابهار نیز نقش قابل‌توجهی را به خود اختصاص دهیم.
وی با اشاره به بازار میلیونی کشورهای هند و چینی خاطرنشان کرد: چابهار به‌عنوان بندری اقیانوسی می‌تواند مسیر مناسبی برای انتقال، ترانزیت و صادرات محصولات تجار استان ما باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت همکاری بین بخشی بین مناطق آزاد کشور گفت: ارتباط تنگاتنگ منطقه آزاد ارس و چابهار بدون شک خواهد توانست به‌عنوان رابط محکمی بین تجار دو منطقه باشد ازاین‌رو ما از گسترش ارتباطات این دو منطقه نیز استقبال می‌کنیم.
جهانگیری خاطرنشان کرد: با توجه به بحث تحریم‌ها و معاف بودن بخشی از این منطقه چابهار در این خصوص نیز انتظار داریم مشاوره‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های این منطقه به تجار استان داده شود.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …