امکان صادرات محصولات آذربایجان‌شرقی از منطقه آزاد چابهار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر ضرورت استفاده از تمام پتانسیل‌های موجود در کشور در راستای توسعه صادرات گفت: منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار به‌عنوان یکی از مناطق آزاد هفت‌گانه کشورمان می‌تواند در بحث صادرات به کشورهای هند، چین و پاکستان مفید باشد.
روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی- علی جهانگیری در نشست تخصصی مدیران منطقه آزاد چابهار و فعالان اقتصادی استان اظهار کرد: با توجه به جایگاه برجسته استان آذربایجان‌شرقی در بحث صنعت و تولید ما می‌توانیم در منطقه تجاری چابهار نیز نقش قابل‌توجهی را به خود اختصاص دهیم.
وی با اشاره به بازار میلیونی کشورهای هند و چینی خاطرنشان کرد: چابهار به‌عنوان بندری اقیانوسی می‌تواند مسیر مناسبی برای انتقال، ترانزیت و صادرات محصولات تجار استان ما باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت همکاری بین بخشی بین مناطق آزاد کشور گفت: ارتباط تنگاتنگ منطقه آزاد ارس و چابهار بدون شک خواهد توانست به‌عنوان رابط محکمی بین تجار دو منطقه باشد ازاین‌رو ما از گسترش ارتباطات این دو منطقه نیز استقبال می‌کنیم.
جهانگیری خاطرنشان کرد: با توجه به بحث تحریم‌ها و معاف بودن بخشی از این منطقه چابهار در این خصوص نیز انتظار داریم مشاوره‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های این منطقه به تجار استان داده شود.

همچنین ببینید

سیستم‌های ایمنی و گرمایشی نوین در بازار تبریز نصب می‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی از پیش‌بینی تمهیدات ویژه برای جبران خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی در بازار تبریز …