انتخابات یک آزمون بزرگ است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، راه حل مشکلات کنونی کشورمان را تشکیل مجلس قوی و انقلابی دانست.
صدا و سیما- حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفت: یکی از مولفه‌های قوی شدن کشور، تشکیل مجلس قوی است و مجلس قوی دو رکن دارد، اول، انتخابات پرشور و گسترده که نمایانگر قدرت نرم کشور و دوم، نحوه انتخاب درست و هوشمندانه مردم است.
وی افزود: نماینده‌ای که از حرف زدن علیه دشمنان بترسد، نماینده نیست و نمایندگان مجلس باید شب و روز کار کنند و مشکلات مردم را حل کنند و نگذارند پرچم عدالت روی زمین بماند.
خطیب نماز جمعه تبریز خاطرنشان کرد: یکی از آزمون‌های بزرگ حضور در انتخابات است دشمن تلاش می‌کند مردم دلسرد شوند و اعمال تحریم‌ها را برای ناامیدی مردم در پیش گرفته است.
وی ادامه داد: تجربه ۴۱ ساله انقلاب نشان داده است، اگرچه مردم دارای مشکلات معیشتی هستند، اما زمانی که سخن از دفاع از انقلاب پیش بیاید، همه یک دل و یک صدا حضور خواهند داشت.
امام جمعه تبریز ادامه داد: از همه کسانی که دل در گرو نظام دارند می‌خواهیم بار دیگر با حضور در انتخابات طرح‌ها و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند و با انتخاب افراد اصلح، موجبات حل شدن مشکلات کشور را فراهم آورند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم یکی از مصادیق تقوا را تقوای انتخاباتی دانست و گفت: کاندیداها خودشان را ثابت کنند و از تخریب دیگران دست بردارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی بیان کرد: در روزهای گذشته نیروهای جبهه مقاومت در سوریه دور جدیدی از حملات را علیه مواضع گروه‌های تروریستی آغاز کردند و موفق شدند شهرک مهم و راهبردی خان‌طومان را آزاد کنند.
وی افزود: در جنوب غرب حلب نیز منجر به آزادسازی ۱۰ نقطه مهم شدند و اوضاع برای تروریست‌های سوریه و حامیانشان وخیم و زمینه شکست آنها فراهم شده است.
خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن امسال گفت: مردم آذربایجان به‌ ویژه مردم تبریز بار دیگر در راهپیمایی ۲۲ بهمن در یک هوای سرد برفی و یخبندان پیشگامی خودشان را نشان دادند که بعد از مراسم تشییع شهید سلیمانی، آزمون بسیار مهم دیگری بود.
نماینده ولی فقیه در استان با تبریک سالروز میلاد دختر پیامبر اعظم (صلی ا… علیه و آله)، بهانه خلقت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌ا… علیها) با تشریح آیه مباهله گفت: در این آیه از فاطمه زهرا سلام ا… علیها با عنوان نساء‌نا یاد می‌شود که بیانگر این است که همه اوصاف ۱۲ بانوی قرآنی در ایشان جمع شده است.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: آیات و سوره‌های متعددی درباره حضرت زهرا سلام ا… علیها در قرآن کریم ذکر شده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تبریک روز زن و مادر به همه مادران و بانوان و تبریک سالروز ولادت حضرت امام راحل، یادآور شد: به برکت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی روز ولات باسعادت زهرای مرضیه (سلام ا… علیها) به‌عنوان روز مادر نامگذاری شده است.
وی اضافه کرد: در مجموع علت و راز آیه مباهله، شخصیت بزرگ حضرت زهرا (سلام ا… علیها) است و قرآن از زبان پیامبر(ص)،حضرت زهرا (س) را در این آیه نساءنا خطاب کرده است.

همچنین ببینید

توسعه ترانزیت شمال به جنوب و شرق به غرب تحولی بزرگ در منطقه است

رئیس جمهور، حمل و نقل را از پایه ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور …