انقلاب اسلامی و مقام والای زن

انقلاب اسلامی ایران، نقطه عطفی در حیات اجتماعی و سیاسی زنان بود.

در حقیقت، انقلاب ۵۷ عاملی مهم برای خودآگاهی بانوان نسبت به تبعیضات تحمیل شده بر آنها بود.

حضرت امام خمینی(ره) زنان را دارای رسالتی می‌دانستند که دوشادوش مردان در صحنه‌ها فعالانه حاضر باشند.

ایشان همچنین بر جدی گرفتن تعلیم و تعلم زنان برای پیشرفت جامعه اسلامی ایران تاکید فراوان داشتند.

به مدد تفکر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، پس از انقلاب فضایی مناسب فراهم شد تا زنان بتوانند بدون دغدغه حضور فعالی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور داشته باشند.

چنانکه در این ۳۸ سال شاهد موفقیت‌های چشمگیر بانوان در عرصه‌های علمی، تحقیقاتی، ورزشی، اقتصادی و سیاسی بودیم.

بسیار سرافرازیم که در مقابل هجمه همه‌جانبه غرب مبنی بر محدودیت‌های جامعه اسلامی برای زنان، می‌توانیم آمار درخشانی از زنان دانشمند، کارآفرین و سیاستمدار کشورمان ارائه نماییم بطوریکه اکثر صندلی‌های دانشگاه‌ها و کرسی‌های علمی مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی سراسر کشور متعلق به دختران و بانوان فرهیخته این مرز و بوم است.

بانوان ایرانی پس از انقلاب با انگیزه‌ای جدی و اعتماد به نفس، ضمن حضور در جایگاه‌های حساس و مهم نمایندگی مجلس شورای اسلامی، شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداری‌ها، مدیریت دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و … در سطوح کلان مدیریتی از کابینه تا معاونت وزرا تجربیات موفقی را ارائه نموده‌اند.

امروز، زنان کشورمان به واسطه مسئولیت‌پذیری و احساس تعهد نسبت به پیشبرد آرمان‌های انقلاب توانسته‌اند بخش زیادی از بار نظام اسلامی را به دوش بکشند و همه اینها در کنار نقش اصلی زنان در خانواده می باشد که همان تربیت نسل آینده و مدیریت خانواده در جامعه است.

در دنیای ناامن و آکنده از تبعیض و ناملایمات که مدعیان حقوق بشر معمار آن می‌باشند، جایگاه شایسته و متعالی زن ایرانی حتی برای زنان کشورهای غربی که شیپورهای خبری‌شان با فریاد برابری حقوق زن و مرد، گوش جهانیان را کر کرده‌اند، آرزویی دست نیافتنی است.

در یک کلام باید گفت بانوی ایرانی به حق الگوی شایسته‌ای برای زنان آزاده جهان می‌باشد.

همچنین ببینید

زمانه بی‌تو یتیم شد!

سفر به خیر، می‌روی با باد ز دیده، اما نمی‌روی از یاد. عجیب نیست، اگر …