بازار تاریخی تبریز آماده میزبانی از عزاداران حسینی است

در راستای ایجاد محیطی پاک برای برگزاری باشکوه عزاداری حسینی ، بازار تاریخی تبریز پاکیزه تر از سال‌های گذشته میزبان عزاداران حسینی خواهد بود.
شهریارنیوز- علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری در جلسه مشترک با شهردار منطقه ۸ تبریز با یادآوری سابقه تاریخی حضور دستجات عزاداری در بازار تبریز، نیاز منطقه به تمرکز بیشتر را مهم عنوان کرد و گفت: تمامی امکانات و تجهیزات سازمان پسماند با تلاش شبانه روزی پاکبانان خدوم شهرداری در صدد است تا بار دیگر تبریز در عزای حسینی تمیز باقی بماند.
عبدالهی شهردار منطقه ۸ نیز در این جلسه، ضمن تشکر از اقدامات سازمان مدیریت پسماند در منطقه۸ تبریز گفت: این سازمان متخصص در امر تنظیف شهری است و شهرداری منطقه ۸ همیشه در تعامل با سازمان خواهد بود تا بتواند با پیشبرد اهداف مدیریت واحد شهری به توسعه تبریز کمک کرد.
وی افزود: با توجه به ازدیاد پخش نذورات در دهه اول محرم که نشات گرفته از حسینی بودن مردم تبریز است باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا بتوان محدوده مرکزی شهر مخصوصا بازار تاریخی تبریزرا با مدیریت خاصی از آلودگی های بصری وزیست محیطی پاکسازی کرد .
گفتنی است، هماهنگی های لازم جهت مدیریت اصولی تنظیف بازار تبریز و محورهای پیرامون در ایام عزاداری حسینی و همچنین تصمیمات مقتضی در راستای ارائه خدمات شهری به عزاداران و هیئت های حسینی از جمله تصمیم های اتخاذ شده در این جلسه بود.
عملیات تنظیف و پاکسازی بازار به صورت شبانه روزی توسط عوامل خدمات شهری شهرداری از دیگر اقدامات در ایام محرم خواهد بود. همچنین مقرر شد با نصب باکس‌های زباله در کل معابر بازار، محیطی پاکیزه در اختیار عزاداران حسینی قرار گیرد.

همچنین ببینید

نقدینگی بازار سرمایه به سمت تولید هدایت شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حجم نقدینگی به ۲ هزار و …