بازی بزرگ در ورزشگاه کوچک اختصاصی!

امروز ازهفته پنجم لیگ برتر فوتبال کشور دو تیم بزرگ تراکتور سازی تبریز و پرسپولیس تهران در یک بازی حساس رودرروی هم قرار می گیرند.
سرویس ورزشی مهدآزادی / وحیدارضی / پس از کش و قوس فراوان و حاشیه سازی های مختلف بر سر برگزاری این مسابقه در ورشگاه اختصاصی تراکتور سرانجام مقرر شد تا این مسابقه بزرگ در این ورزشگاه کوچک و اختصاصی برگزار گردد.
از لحاظ آمار و ارقام در لیگ برتر تیم سرخ تبریز یک سر و گردن بالاتر از حریف تهرانی قرار گرفته و آخرین مسابقه دو تیم در تهران با حاشیه های فراوان از جمله مسائل داوری و انفجار نارنجک از سوی تماشاگران پرسپولیس در حضور رئیس جدید فیفا که منجر به محروم شدن تیم های ایرانی در باشگاه های آسیا شد، با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.
اما بازی امروز یک بازی ویژه به حساب می آید و از لحاظ حساسیت چون در هفته های آغازین لیگ برتر است فقط برای اعاده حیثیت این قدر حساس شده است و تاثیری در قهرمان شدن و یا نشدن هیچ یک از تیم ها ندارد. البته اشاره می شود که امتیازات این بازی برای هر دو تیم مهم است و حتی نتیجه این بازی برای پرسپولیس که هفته آینده باید دربی حساس تهران را برگزار کند تاثیر به سزایی دارد.
برای تراکتورسازی نیز امتیازات این بازی خیلی مهم به شمار می آید چون امسال تراکتورسازی اسب خود را برای قهرمانی زین کرده است و کسب سه امتیاز می تواند کمک شایانی برای تراکتورسازی در این راه داشته باشد و در صورت کسب امتیاز می تواند صدرنشین شود.
از لحاظ نفری و تجربه بازیکنان می توان توازن دو تیم را برابر دانست چون هر دو تیم از بازیکنان با تجربه و بزرگی بهره می برند. در تیم تهرانی بازیکنان بزرگی چون بیرانوند – طارمی – حسینی – کامیابی نیا – مسلمان – احمدزاده و غیره حضور دارند که تاثیر زیادی در نتیجه گیری این تیم دارند و تنها دو سه بازیکن این تیم از جمله امیری – عالیشاه و رضائیان به این بازی نمی رسند که از نظر برانکو زیاد مهم نیست.
اما در تیم پر طرفدار آذربایجان همه بازیکنان این تیم در این بازی حضور خواهند داشت و دست قلعه نوعی از همه لحاظ برای بازی امروز باز خواهد بود و شاید شریفی مصدوم نیز برای دقایقی به میدان هم برود. سرمربی تراکتورسازی می تواند با استفاده از بازیکنان نامداری چون ادینهو – کرار – نوری – کیانی – آقایی و غیره کار را برای شاگردان برانکو سخت نماید.
تنها مشکل وجای تاسف این بازی برگزاری این مسابقه در ورزشگاه کوچک تراکتورسازی است. این درست است که ورزشگاه یادگارامام به علت بازسازی تعطیل می باشد ولی باز هم دست اندرکاران و مسئولان فدراسیون فوتبال و حتی افراد ذیربط هیئت فوتبال استان نیز می توانستند با همکاری و همیاری و با تعویض زمان بازی رفت و برگشت دو تیم این بازی را در آزادی برگزار کنند و یا با تامین امنیت در ساعات آخر روز در ورزشگاه باغشمال این مسابقه را برگزار نمایند. به هر تقدیر مقرر شد این مسابقه در ورزشگاه اختصاصی تراکتور انجام شود و بیش از پنج هزار نفر نمی توانند از نزدیک این بازی را تماشا کنند.
امیر قلعه‌نویی با تیم تراکتورسازی برابر پرسپولیس دو پیروزی و یک تساوی کسب کرده تا به نوعی برگ برنده در دست ژنرال باشد.
قلعه‌نویی در فصل یازدهم در سال ۹۰ که حضور اولش در تیم تراکتورسازی بود در تهران با یک گل پرسپولیس را شکست داد.
وی در بازی برگشت بهترین برد تراکتورسازی برابر پرسپولیس را کسب کرده و با نتیجه چهار بر یک سرخپوشان را با شکست از تبریز بدرقه کرد.
فصل گذشته در بازی رفت که منجر به شکست خانگی تراکتورسازی برابر پرسپولیس شد، تونی اولیویرا مربی تراکتورسازی بود، اما در بازی برگشت تراکتورسازی با هدایت امیر قلعه‌نویی در تهران برابر پرسپولیس به تساوی یک بر یک دست یافت.
قلعه‌نویی با تراکتورسازی مقابل پرسپولیس تاکنون شکستی نداشته و در هفته پنجم برای پیروزی و گرفتن صدر جدول از پرسپولیس به میدان خواهد رفت.
این مسابقه از ساعت ۱۷:۱۵ در ورزشگاه شهید باکری(اختصاصی تراکتورسازی) با قضاوت اشکان خورشیدی آغاز می شود و سعید علی نژادیان و حسین ظهیری نیز به‌ عنوان کمک‌ وی را در قضاوت این دیدار همراهی می‌کنند.
پیام حیدری و مسعود فلاح نیزبه ترتیب داور چهارم و ناظران داوری این مسابقه خواهند بود.

همچنین ببینید

تساوی تراکتور و ماشین در دیدار دوستانه

دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی دریک بازی دوستانه و رد ورزشگاه اختصاصی تراکتور سازی …