باغات حاشیه تبریز، بحران آب را تشدید می‌کنند

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سهم ۱۰ درصدی آذربایجان‌شرقی در احیای دریاچه ارومیه، گفت: عقب ماندگی‌ها در احیای دریاچه ارومیه را باید جبران کنیم.
ایسنا- مجید خدابخش در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: نوزدهم دی ماه سال جاری کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌ غربی برگزار خواهد شد؛ باید در این جلسه گزارش شفاف، دقیق و کمی در خصوص اقدامات انجام گرفته آذربایجان‌شرقی، برای احیای دریاچه ارومیه ارائه دهیم.
وی با اشاره به اینکه ۲۷ پروژه برای احیای دریاچه ارومیه تعریف شده است، افزود: سهم آذربایجان‌شرقی در رابطه با احیای دریاچه ارومیه ۱۰ درصد است، بنابراین باید در این جلسه مشخص شود که چه اقداماتی در این زمینه انجام شده است.
همچنین در ادامه این جلسه معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که تعارضات منافع و عدم باور مردم نسبت به بحران آب در کشور از جمله چالش‌های احیای دریاچه ارومیه است، عنوان کرد: در حاشیه تبریز باغ های مختلفی ایجاد شده است که مصرف آب بالایی دارند، این امر نشان دهنده این است که مردم هنوز مسئله بحران آب و تنش آبی حاکم بر کشور را باور ندارند.
محمدصادق پورمهدی ادامه داد: انتظار می رود هر سازمان وظیفه خود را نسبت به احیای دریاچه ارومیه به نحوه احسن انجام دهند. تا بتوانیم سهم ده درصدی استان در زمینه تامین آب احیای دریاچه ارومیه را محقق کنیم.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …