باغ گلستان تبریز به اصالت تاریخی خود بازمی گردد

شهردار تبریز در حاشیه مراسم ویژه واگذاری مکان جدید به دستفروشان باغ گلستان گفت: باغ گلستان، با وجود قدمت و زیبایی خاص، حدود ۱۰ سال است که وضعیت ناخوشایندی تجربه می‌کند و به همین دلیل، ظرفیت تفریحی پارک، تا حدودی تضعیف شده ‌است.
ایرنا- ایرج شهین‌باهر با اشاره به اینکه انتقاد شهروندان از وضعیت این پارک، کاملاً بجا و حق است، اضافه کرد: بخشی از وضعیت نابسامان این باغ، به حضور پراکنده دستفروشان باز می‌گشت که شهرداری تبریز برای حل این موضوع، تدبیر اساسی کرد.
وی با بیان اینکه شهرداری منطقه۴ تبریز به همین منظور، بیش از ۹ میلیارد تومان به تملک، آزادسازی و سامان‌دهی ضلع غربی گجیل اختصاص داده ‌است، افزود: با اجرای این طرح، علاوه بر سامان‌دهی بافت ناکارآمد گجیل، دستفروشان باغ گلستان مطابق ضوابط و مقررات، در ضلع غربی این بازارچه مستقر شدند.
شهردار تبریز اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح، باغ گلستان، به اصالت تاریخی و فضای مطلوب تفریحی و فرهنگی خود باز گردد.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز هم انتقال دستفروشان باغ گلستان تبریز به محلی جدید را گامی مهم برای احیای قدیمی ترین پارک تبریز و حل معضل سد معبر عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح در نقطه مهم و حساس شهر، موجب حمایت از کسب و کار اقشار کم درآمد است.
قربانیان تبریزی با اشاره به تاریخچه دیرین باغ گلستان و نقش حیاتی این مجموعه تفریحی برای سلامت شهروندان و گذران اوقات فراغت بخش زیادی از شهروندان، گفت: آزادسازی معابر این مجموعه از ماه ها قبل با رعایت تمامی جوانب از جمله رعایت وضعیت کسب و کار دستفروشان در حال پیگیری بود.
وی افزود: در نهایت با پیگیری‌های مستمر این حوزه و تعیین مکان جدید، کار انتقال دستفروشان و آزاد سازی معابر این مجموعه آغاز شد.

همچنین ببینید

هیچ کارخانه‌ای نباید تعطیل شود

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: حفظ اشتغال، رونق و جهش تولید در دستور کار قوه …