باید از مطبوعات محلی بیشتر حمایت گردد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره مطبوعات فرصتی برای ایجاد یک فضای رقابت سالم و معرفی دستاوردهای انقلاب است.
فارس- محمد محمدپور در اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اظهار کرد: ۴۶۶ نشریه، رسانه اعم از مکتوب و برخط در استان دارای مجوز بوده و فعالیت می‌کنند.
وی افزود: زمانی جشنواره اول و دوم را برگزار کردیم که تعداد نشریه کم بود ولی امروز با این تعداد رسانه یک فضای رقابتی ایجاد شده تا به یک نقطه کیفی برسیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: جشنواره سوم بعد از سال‌ها تعطیلی برگزار شد، چراکه این جشنواره چندین بخش ضروری داشت.
وی ادامه داد: سال ۹۷ جشنواره مطبوعات کشوری برگزار نشد ولی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم شد تا به همت تشکل‌های رسانه‌ای این جشنواره را برگزار کند.
محمدپور بیان کرد: جشنواره پنجم نیز کلید زده شده تا هر روز شاهد فضای رقابت سالم بین رسانه‌ها باشیم.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در ۹ حوزه آثار خود را در معرض قضاوت قرار دادند، گفت: انتظار می‌رود رسانه‌ها به صورت شایسته به این رویدادها توجه کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ابراز کرد: تلاش بر این بود تا در چهلمین سال پیروزی انقلاب دستاوردهای این انقلاب را تبیین کرد که رسانه‌ها نقش موثری دارند.
محمدپور افزود: البته انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری یک موضوعی شد تا در این جشنواره گنجانده شود.
وی با تاکید بر اینکه این جشنواره ظرفیت‌های استان را به نمایش می‌گذارند، توضیح داد: در سال‌های اخیر به لحاظ تعداد رسانه در جایگاه دوم بعد از استان تهران هستیم ولی این کمیت نقطه آمال و مطلوب نیست بلکه زمانی می‌توان در حوزه رسانه پیشرو حرف زد که به لحاظ تولید و تعامل به جایگاه لازم برسیم.
محمدپور با اشاره به اینکه این جشنواره در کنار تمام مزایا و معایب یک نقش موثر دارد، گفت: کشف استعدادها در عرصه رسانه از جمله هدف اصلی جشنواره است به طوریکه رویش‌های قطع و یقین در رسانه با وجود محدودیت‌ها و مشکلات بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان داشت: البته دولت حمایت لازم از نشریات دارد ولی باید رقم حمایت افزایش یابد.
وی به یارانه اختصاص یافته سال گذشته به روزنامه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: ۹۶۰ میلیون تومان براساس ارزیابی معاونت مطبوعات وزارتخانه به روزنامه‌ها تخصیص یافته است.
محمدپور اذعان داشت: امکاناتی که در تهران وجود دارد در اختیار شهرستان‌ها نیست و این موضوع را باید در تخصیص یارانه در نظر گیرند.

همچنین ببینید

کار با ارزش پزشکان و کادر درمانی به منزله جهاد در راه خداست

به‌مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) دو …