برای حل مشکلات گروه ماشین‌سازی رئیس جمهوری وارد کار شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکل گروه ماشین سازی تبریز در اختیار وزارتخانه ها نیست و باید رئیس جمهور شخصاً وارد کار شود.
نصر- معصومه آقاپور علیشاهی در خصوص آخرین وضعیت حقوقی سهام گروه ماشین سازی تبریز به خبرنگار «نصر» گفت: مسئله ای که در مورد گروه ماشین سازی تبریز وجود دارد این است که صندوق بازنشستگی فولاد از بابت سهام این گروه بدهی یک هزار میلیارد تومانی به دولت دارد که از خزانه بابت بدهی های این صندوق به صورت نقدی به این صندوق پرداخت شده است. تکلیف بدهی باید مشخص بشود تا بتوان از واگذاری سهام این گروه به «شستا» یا «ایدرو» سخن گفت.
وی افزود: ما هنوز در اندر خم کوچه مشکلات حقوقی واگذاری ماشین سازی تبریز
گیر کرده ایم. اصل قضیه مشخص شدن بدهی هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی فولاد به دولت است که باید تعیین تکلیف شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: همه تمایل داریم تا گروه ماشین سازی تبریز به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بازگردد تا پس از بازسازی اصولی به بخش خصوصی واگذار شود، اما باید تکلیف این بدهی صندوق بازنشستگی مشخص شود.
آقاپور علیشاهی افزود: برای حل مشکل ماشین سازی تبریز، دستور یک مقام بالا نیاز است تا این مشکل حل شود. متاسفانه در این میان ماشین سازی تبریز وجه المصالحه بدهی صندوق بازنشستگی فولاد به خزانه دولت شده است.
وی گفت: یا باید خریداری دست به نقد و دارای اهلیت لازم پیدا شود تا سهام ماشین سازی را بخرد و یا اینکه با دستور مقام بالاتر همه پروسه های قبلی که برای واگذاری سهام ماشین سازی طی شده برگردد و این پرونده بسته شود.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: حل این مشکل در اختیار وزارتخانه ها نیست و باید رئیس جمهور شخصاً وارد کار شود.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …