بزرگراه تبریز- سهند آماده بهره‌برداری می‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه پروژه در مرحله آسفالت‌ریزی و زیرسازی‌های جزئی است، گفت: با تلاش پیمانکاران و مهندسان، بزرگراه تبریز- سهند به‌زودی برای تردد شهروندان آماده بهره‌برداری شود.
فارس- محمدرضا پورمحمدی در بازدید از عملیات اجرایی بزرگراه تبریز- سهند، ضمن بررسی روند پیشرفت فیزیکی این پروژه، بر تسریع در بهره‌برداری از آن تأکید کرد.
محمدرضا پورمحمدی در این بازدید که به همراه جمعی از مسئولان استان انجام شد، آخرین وضعیت اجرای بزرگراه تبریز-سهند را در گفت‌وگو با مهندسان پروژه ارزیابی کرد.
پورمحمدی همچنین برودت هوا در زمستان گذشته و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا را عامل تأخیر در اجرای پروژه برشمرد و بر اهتمام جدی مجریان پروژه برای جبران این تأخیر تأکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، دادستان تبریز، فرماندار اسکو و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند نیز در این بازدید حضور داشتند.
مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از پیگیری ویژه استاندار آذربایجان‌شرقی نسبت به این پروژه، متذکر شد: در دو سال گذشته به اندازه ۱۰ سال در این پروژه کار شده و پیمانکار پروژه نیز با تلاش شبانه‌روزی، بسیاری از ناممکن‌ها را ممکن کرده است.
بزرگراه تبریز- سهند از جمله طرح‌های مهم راه‌سازی در استان آذربایجان‌شرقی است که مرکز استان را به شهر جدید سهند با افزون بر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت متصل می‌کند.
عملیات اجرایی این بزرگراه ۲۲ کیلومتری به‌عنوان یکی از نیازهای اساسی شهر جدید سهند از سال ۱۳۸۴ آغاز شده، اما به‌دلایل متعدد تاکنون بهره‌برداری از آن میسر نشده است.
در شرایطی که ساکنان شهر جدید سهند مسیر ۲۵ کیلومتری تا تبریز را به‌دلیل ترافیک سنگین در این مسیر یک‌ساعته طی می‌کنند، بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند این زمان را به ۱۰ دقیقه کاهش دهد.
بر این اساس در دو سال گذشته پیگیری‌های جدی از سوی مدیریت ارشد استان برای تسریع در اتمام این پروژه انجام شده است و در سایه این پیگیری‌ها هم‌اکنون پروژه در مراحل پایانی خود قرار دارد.

همچنین ببینید

تبریزی‌ها چراغ خاموش نفس بکشند!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: پیگیر سهمیه گاز برای نیروگاه تبریز بودیم ولی …