بیش از ۶۰۰ هزارتن گندم در آذربایجان‌شرقی خریداری شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: تا کنون ۵۷۸ هزار و ۱۰۰ تن گندم مازداد بر نیاز و ۲۵ هزار و ۹۲۷ تن بذر مصرفی کشاورزی از گندم کاران استان خریداری شده است.
ایسنا- اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان با اعلام اینکه بیش از نیمی از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است، اظهار امیدواری کرد: تا پایان شهریور مابقی ارزش ریالی گندم خریداری شده به گندمکاران زحمتکش پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه روند خرید گندم تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت، گفت: پیش بینی می شود پنج درصد گندم تولیدی استان هنوز تحویل مراکز خرید نشده باشد.
وی با بیان اینکه شرایط فعلی کشور می طلبد که با همتی مضاعف و تلاش شبانه روزی در راستای تامین امنیت غذایی اقدام و اقدامات دشمنان نظام را خنثی کنیم، افزود: کشور در شرایط مقابله اقتصادی با دشمنان نظام اسلامی است و نقش دستگاه کشاورزی در این کارزار، ویژه و بسیار مهم است زیرا تامین امنیت اقتصادی بر دوش ماست.
وی گفت: در شرایط فعلی کشور همه ما وظیفه داریم با شرایط سهل زمینه تولید و اشتغال را برای بخش کشاورزی فراهم کنیم.
فتحی ادامه داد: تمام مدیران جهادکشاورزی در استان و شهرستان‌ها در تامین نهاده های کشاورزی کود، بذر و سموم کاشت پائیزه بیش از پیش همت کنند.
در سال زراعی جاری ۷۲ هزار هکتار گندم آبی و ۳۶۰ هزار هکتار گندم دیم در استان آذربایجان‌شرقی کشت شده است و تولید ۸۰۰ هزار تن گندم انتظار می رود.

همچنین ببینید

آخرین اخبار انتخابات مجلس شورای اسلامی

فرماندار تبریز با بیان اینکه شمارش آرا در تبریز به اتمام رسیده است، گفت: منتظر …