تاریخ تبریز سرشار از زمینه‌های گسترده فرهنگی و هنری است

استاندار آذربایجان شرقی در آیین ویژه روز استان آذربایجان شرقی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، فرهنگ به ویژه حوزه مکتوب را رهگذاری ماندگار و اثربخش برای معرفی واقعی استان و شهر تبریز در رویداد ٢٠١٨ معرفی نمود.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی- مجید خدابخش با اشاره به اهمیت فرهنگ مکتوب گفت: خدا را شاکریم که دیانت ما ریشه در قرآن و معجزه ای فرهنگی دارد و نخستین آیه کتاب آسمانی ما نیز توصیه به قرآیت و آموزش دارد.
استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: در طول تاریخ نبوت، شاهد معجزات متعددی هستیم اما در مرحله ای که بشر به نقطه عطف سیر تکامل خود رسید، خداوند معجزه ای علمی و فرهنگی را
در مسیر پیشرفت انسان قرار داد و قرآن کریم با دنیایی از واژگان و معانی ارزشمند به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) نازل شد.
به گفته وی، بهره گیری از تمامی فرصت های ممکن برای توسعه جامعه اقدامی لازم و ارزشمند است و وقتی فرصتی مانند نمایشگاه بین المللی کتاب با روز آذربایجان شرقی در این نمایشگاه مقارن می شود، ارزش افزون تری می یابد چرا که تبریز و تاریخ پرشکوه آن سرشار از زمینه های گسترده فرهنگی و هنری است.
خدابخش، اهمیت رویداد تبریز ٢٠١٨ را برای معرفی شهر تبریز، استان آذربایجان شرقی و کشورمان خاطر نشان ساخت و افزود: این امکان برای انتقال تاریخ ، فرهنگ و هنر تبریز به مرزهای دوردست بسیار ارزشمند است و به مدد تلاش هایی مانند آیین برگزار شده در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای گسترش این فرصت تلاش می کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه از تلاشگران و نهادهای فرهنگی استان همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برای برگزاری موثر و جذاب آیین روز استان آذربایجان شرقی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قدردانی نمود.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …