تاریخ تبریز سرشار از زمینه‌های گسترده فرهنگی و هنری است

استاندار آذربایجان شرقی در آیین ویژه روز استان آذربایجان شرقی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، فرهنگ به ویژه حوزه مکتوب را رهگذاری ماندگار و اثربخش برای معرفی واقعی استان و شهر تبریز در رویداد ٢٠١٨ معرفی نمود.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی- مجید خدابخش با اشاره به اهمیت فرهنگ مکتوب گفت: خدا را شاکریم که دیانت ما ریشه در قرآن و معجزه ای فرهنگی دارد و نخستین آیه کتاب آسمانی ما نیز توصیه به قرآیت و آموزش دارد.
استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: در طول تاریخ نبوت، شاهد معجزات متعددی هستیم اما در مرحله ای که بشر به نقطه عطف سیر تکامل خود رسید، خداوند معجزه ای علمی و فرهنگی را
در مسیر پیشرفت انسان قرار داد و قرآن کریم با دنیایی از واژگان و معانی ارزشمند به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) نازل شد.
به گفته وی، بهره گیری از تمامی فرصت های ممکن برای توسعه جامعه اقدامی لازم و ارزشمند است و وقتی فرصتی مانند نمایشگاه بین المللی کتاب با روز آذربایجان شرقی در این نمایشگاه مقارن می شود، ارزش افزون تری می یابد چرا که تبریز و تاریخ پرشکوه آن سرشار از زمینه های گسترده فرهنگی و هنری است.
خدابخش، اهمیت رویداد تبریز ٢٠١٨ را برای معرفی شهر تبریز، استان آذربایجان شرقی و کشورمان خاطر نشان ساخت و افزود: این امکان برای انتقال تاریخ ، فرهنگ و هنر تبریز به مرزهای دوردست بسیار ارزشمند است و به مدد تلاش هایی مانند آیین برگزار شده در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای گسترش این فرصت تلاش می کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه از تلاشگران و نهادهای فرهنگی استان همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برای برگزاری موثر و جذاب آیین روز استان آذربایجان شرقی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قدردانی نمود.

همچنین ببینید

کاهش تعهدات ادامه می‌یابد

حضرت آیت ا… خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور …