تبریز، آئینه‌ آذربایجان‌شرقی است

استاندار آذربایجان‌شرقی از تکمیل ضلع شمالی دسترسی به مقبرالشعرا تا چند ماه آتی دراستان خبرداد.
باشگاه خبرنگاران جوان- محمدرضا پورمحمدی در حاشیه بازدید مدیران شهری و استانی از پروژه‌های شهرداری تبریز با بیان این‌که گلایه‌های بسیاری در مورد پروژه‌ی مقبرالشعرا وجود دارد، گفت: شهرداری تبریز متولی بخشی از این پروژه بوده و طی چند ماه آتی، از ضلع شمالی به مقبره الشعرا دسترسی میسر می‌شود تا گردشگران بتوانند در این مجموعه حضور پیدا کنند.
وی اظهار کرد: بازدیدی از پروژه‌های شهرداری تبریز به ویژه از بافت‌های قدیمی و راه‌های دسترسی به مناطق کم برخوردار شهر، پل همسان کابلی در جاده ائل گلی و عملیات اجرایی پارک سلامت داشتیم.
پورمحمدی با اشاره به عملیات اجرایی پل روگذر همسان کابلی، گفت: با افتتاح این پروژه شاهد کاهش ترافیک پل کابلی و جاده ائل گلی خواهیم بود.
وی بیان کرد: اعضای شورای شهر تبریز و مدیران شهرداری، برای اتمام پروژه‌ها و حل مشکلات مردم اهتمام جدی دارند و تلاش‌های مدیریت شهری در راستای توسعه فضا‌های عمومی و خدماتی قابل تقدیر است.
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امیدواریم بخش عمده‌ای از پروژه‌های شهرداری تبریز در هفته دولت سال جاری به بهره برداری برسد.
وی با بیان این‌که تبریز آئینه‌ استان است، افزود: با توجه به این‌که نزدیک به ۴۵ درصد جمعیت استان در تبریز ساکن هستند، پروژه‌های مهمی در رابطه با پارک‌های محله‌ای و توسعه فضای سبز توسط شهرداری تبریز انجام می‌شود و ما با تمام توان در کنار شهرداری‌های استان و به خصوص شهرداری تبریز هستیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: رئیس جمهور نیز بار‌ها به تبریز و پاکیزگی این شهر عنایت داشتند و امیدوارم این قابلیت‌ها حفظ شود.
وی با بیان این‌که شهرداری تبریز پتانسیل‌های بالایی دارد، افزود: امیدواریم با همت و همراهی شهرداری تبریز پروژه‌های مقبره الشعرا، پارک دوکمال و انتقال زندان مرکزی تبریز به خارج از شهر انجام شود.
از سوی دیگر نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: طی توافقات انجام شده، و تخصیص بودجه‌ موردنیاز از سوی شورای شهر تبریز، محوطه سازی مقبرالشعرا به خوبی انجام می‌شود و با سرعت زیادی در حال پیشرفت است.
سونیا اندیش در این بازدید، با بیان این‌که پروژه‌ مقبرالشعرا به دلیل دخیل بودن چند دستگاه اجرایی در این موضوع، سال‌ها بلاتکلیف باقی مانده بود، اظهار کرد: شورای پنجم و شهرداری تبریز به این موضوع ورود پیدا کرده و همکاری‌های لازم را با وزارت ارشاد انجام می‌دهند، در حالی که در گذشته تداخل وظایف در این پروژه وجود داشت.
وی با بیان این‌که تلاش‌های لازم برای رفع مشکل دسترسی به مقبرالشعرا نیز تا چندماه آینده انجام می‌شود، گفت: معتقدم تخلف اداری و مالی در پیشبرد این پروژه وجود نداشته است، بلکه اشکال در طراحی اتفاق افتاده بود و اهل فن در حوزه‌ میراث فرهنگی و عمران معتقد بودند که نیازی به این حجم از گودبرداری نبود، چرا که این گودبرداری باعث نفوذ آب شده است.
اندیش با بیان این‌که نفوذ آب به قبور شعرا و عرفا در اثر بی توجهی بوده است، گفت: باید به فکر جبران و تصحیح این موضوع شویم که معتقدم در حال حاضر این اتفاق نیز رخ می‌دهد.
همچنین رئیس شورای شهر تبریز با بیان این‌که رضایت مندی مردم در اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز جزو اولویت‌هاست، گفت: تمامی پروژه‌ها در راستای پاسخگویی به مطالبات مردمی اجرا می‌شود.
شهرام دبیری گفت: برنامه‌ریزی خوبی برای افتتاح پروژه‌های مسیرگشایی، طرح‌های عمرانی و خدماتی و همچنین افتتاح فاز اول پارک بزرگ تبریز انجام شده است و روند اجرایی این امور در راستای مطالبات مردم به خوبی پیش می‌رود.
وی افزود: امیدواریم با تلاش مجموعه شهرداری تبریز هر ماه شاهد افتتاح چند پروژه در مناطق مختلف شهر تبریز باشیم.
رئیس شورای شهر تبریز با بیان این‌که با افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرداری، رضایت‌مندی مردم و شهروندان از مدیریت شهری تبریز و مسئولان استانی افزایش پیدا می‌کند، گفت: با افزایش رضایت‌مندی مردم، امیدواری نیز در جامعه افزایش پیدا می‌کند.
وی با تاکید بر این‌که تلاش شهرداری تبریز نیز تسریع در اجرای پروژه‌هاست، ادامه داد: استاندار آذربایجان‌شرقی و معاون عمرانی وی، نقش مهمی در حمایت و پیگیری پروژه‌های شهرداری تبریز دارند.

همچنین ببینید

تبریزی‌ها چراغ خاموش نفس بکشند!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: پیگیر سهمیه گاز برای نیروگاه تبریز بودیم ولی …