تبریز، آماده استقبال پر شور از رئیس جمهور محبوب می شود

شهردار کلانشهر تبریز با اشاره به سفر ریاست جمهوری به تبریز اظهار کرد: باید شهر را برای حضور رئیس جمهور مهیا کنیم بخصوص مسیرهایی که میهمانان و سفرا و کاروان رئیس جمهور از آن‌ها عبور خواهند کرد باید به شکل ویژه‌ای مورد توجه قرار گیرد.
ایسنا- ایرج شهین باهر با اشاره به فعالیت‌های انجام گرفته در خصوص رویداد تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: مهمترین اتفاقی که در راستای تبریز ۲۰۱۸ محقق شد معرفی تبریز به عنوان یک شهر با ظرفیت‌های گردشگری بالا بود.
شهین باهر تصریح کرد: در کشور ما اصفهان، یزد و شیراز به عنوان شهرهای گردشگر پذیر معرفی شده‌اند، اما باید نشان دهیم که تبریز بیشتر از سایر شهرهای گردشگر پذیر کشور مکان‌های دیدنی و گردشگری دارد.
شهردار تبریز با تقدیر از زحمات تمامی مجموعه های شهرداری تبریز در خصوص فعالیت‌ها در راستای تبریز۲۰۱۸ و تعطیلات نوروزی گفت: در طول تعطیلات نوروز ۸۰ درصد ظرفیت هتل های تبریز پر بود و با این روند در تابستان امسال ظرفیت هتل‌های تبریز صد درصد تکمیل خواهد بود.
شهین باهر افزود: بر اساس گزارش‌های میدانی مسافرانی که به تبریز آمده‌اند از تمیزی، وجود خدمات مختلف و سایر ظرفیت‌های شهر اظهار رضایت کرده‌اند و باید روند کنونی در خصوص توسعه گردشگری در شهر تداوم یابد.
وی با اشاره به ضرورت مدیریت هزینه در مجموعه شهرداری تبریز افزود: در راستای مدیریت هزینه ها در سال جاری، پروژه هایی که مشکل و دردی از شهروندان را رفع نمی کند و پروژه  تبلیغی هستند، اصلا نباید اجرا شود چون پروژه ای که مشکل مردم را حل نکند به حق به محل انتقاد مردم تبدیل می شود.
شهین باهر با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: عید واقعی برای خادمان مردم در شهرداری زمانی است که بتوانند رضایتمندی شهروندان را بدست بیاورند و هر روزی که مردم از ما راضی باشند آن روز عید است.
وی با تاکید بر اینکه بدترین شکل تبلیغ مدیریت، زیر سوال بردن گذشته است، گفت: اگر مدیر خوبی هستیم باید آن را با عملکردمان نشان دهیم چون مردم مقایسه می کنند و تشخیص می دهند که کدام مدیر خادم بهتری بوده است.
شهردار تبریز خدمت به مردم را فرصتی برای مدیران دانست و گفت: برای خدمت به شهروندان و همشهریان باید حداکثر بهره برداری را از هر جایگاهی که در آن قرار داریم بنماییم و سابقه و عملکرد خوبی از خود برجای بگذاریم.
شهین‌باهر با اشاره به روند طولانی تصویب بودجه سال جاری گفت: بودجه امسال شهرداری تبریز متفاوت از سال های گذشته است و تلاش بسیاری شده تا از هزینه های غیر ضروری صرف نظر شود.
وی با تاکید بر اینکه تمام سعی و همت مدیران باید بر مدیریت بودجه در مسیر مشخص شده متمرکز شود گفت: ضروری است اولویت بندی های مشخص شده در بودجه سال جاری را اساس فعالیت و کار در مناطق و سازمان های مختلف شهرداری تبریز قرار دهیم و در این راستا نقش مدیران مناطق و سازمان های شهرداری تاثیرگذار است.
شهین باهر با اشاره به وضعیت شهرداری های کشور گفت: در انتهای سال گذشته خوشبختانه با همکاری و همت مدیران مجموعه شهرداری توانستیم بدون مشکل به حرکت خود ادامه دهیم وانشا… بتوانیم با تداوم روند کنونی یک به یک مشکلات و مسائل شهر را از پیش رو برداریم.
وی گفت: با شناختی که از توانمندی های مجموعه و مدیران و کارکنان شهرداری تبریز دارم مطمئنم امسال بهتر از سال گذشته خواهد بود. سال گذشته علی رغم وضعیت نامناسب اقتصادی توانستیم بسیاری از دیون گذشته شهرداری را پرداخت کنیم و در کنار آن تعدادی از پروژه های مهم را هم به سرانجام برسانیم.
شهردار تبریز با اشاره به شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از کالای با کیفیت ایرانی گفت: با در نظر گرفتن وضعیت مالی مجموعه ها، مدیریت هزینه بخصوص مدیریت هزینه در سازمان های تابعه ضروری است نباید منابع مالی را صرف پروژه ای که غیر ضروری تشخیص داده می شود بنماییم.
وی با اشاره به اینکه علی رغم اقدامات صورت گرفته بحث آسفالت کماکان یکی از مشکلا شهر تبریز است گفت: شهروندان در این خصوص انتظارات به حقی دارند و از سازمان عمران می خواهیم آسفالت و لکه‌گیری معابر را با سرعت تمام مد نظر داشته باشند.
شهردار کلانشهر تبریز حضور در بین مردم و شهروندان و شنیدن مشکلات و مسائل آنان وظیفه مدیران شهرداری تبریز دانست.
شهین باهر با اعلام این مطلب اظهار کرد: نباید شهروندان این تصور را داشته باشند که ما از مشکلات آنان خبر نداریم، همه مدیران و کارکنان شهرداری خدمتگذار مردم هستند و باید در بین مردم حضور داشته باشیم و مشکلات و انتظارات را بشنویم.

همچنین ببینید

احداث بزرگراه تبریز – اهر – باکو به همت مسئولان نیاز دارد

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار بزرگراه اهر – تبریز …