تبریز، مهد آزادی و آزادگی است

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تبریز، مهد آزادی و آزادگی و شهر علامه‌هاست، گفت: بزرگترین افتخارات تبریز و آذربایجان، در عرصه فرهنگی است و این استان از استان‌های فعال در این حوزه بوده و بر این اساس نیز از برگزاری رویدادهای فرهنگی حمایت می‌کنیم.
ایرنا- محمدرضا پورمحمدی در دیدار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، افزود: عنوان شهر اولین‌ها برای تبریز، در سایه افتخارات فرهنگی به دست آمده و امروز نیز عنوان‌هایی چون شهر بدون گدا و شهر بدون معتاد متجاهر نتیجه تلاش در عرصه فرهنگی است.
وی فعالیت نهادهای فرهنگی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران را بسیار مهم خواند و از آمادگی دستگاه‌های استانی برای افزایش همکاری با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خبر داد.
مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز در این دیدار با اشاره به بخشی از مهمترین فعالیت‌های این کانون‌ها، گفت: استان آذربایجان‌شرقی، ظرفیت‌های بسیار خوبی در عرصه‌های فرهنگی و هنری دارد که تلاش می‌کنیم با افزایش فعالیت‌های خود
از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی پیشنهاد کرد که همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، استان آذربایجان‌شرقی به عنوان پایتخت فهما «فرهنگ و هنر مساجد ایران» انتخاب شود.
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از تدوین سند تحول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خبر داد و ادامه داد: این سند با آسیب‌شناسی فعالیت ٢۵ سال گذشته؛ مبنای حرکت آتی کانون‌های فرهنگی و هنری کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین ارزانی با بیان این‌که تبریز مهد پرورش فرزانگان است، خاطرنشان کرد: آذربایجان‌شرقی به لحاظ آمارهای موجود امن‌ترین استان کشور و به لحاظ آسیب های اجتماعی با کمترین معضلات روبه‌رو است و این امر نشان از عمق دین‌مداری و باورهای مذهبی مردم این دیار از کشورمان دارد.
وی با تشریح رویکرد اصلی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: کانون های فرهنگی هنری به عنوان بازوی فرهنگی هنری امام جماعت در مساجد حضور و فعالیت دارند.
**************
وی با بیان اینکه به دنبال پرهیز از موازی‌کاری در فعالیت های مسجدی هستیم، افزود: اولویت‌های کاری کانون های فرهنگی هنری مساجد با تعامل و هماهنگی با دیگر نهادهای فعال در مساجد همچون بسیج، انجمن های اسلامی، اوقاف و تبلیغات اسلامی تعریف می شود.
حجت الاسلام ارزانی با بیان این‌که سیاست‌گذاری فرهنگی به عنوان یک علم و تخصص شناخته می شود، افزود: سند تحول با حضور متخصصان این عرصه و با حضور پیشکسوتان فعال در کانون های فرهنگی هنری مساجد تدوین شده و می تواند به عنوان الگویی تمام عیار و شاخصی مهم در زمینه فعالیت های مسجدی معرفی شود.

همچنین ببینید

نقدینگی بازار سرمایه به سمت تولید هدایت شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حجم نقدینگی به ۲ هزار و …