تبریز، نقش شایسته‌ای در مبادلات فرهنگی ایران دارد

سفیر چین گفت: مسئولان ایران و چین تلاش می‌کنند تا اقدامات آمریکا تأثیر منفی بر همکاری‌های دو کشور نداشته باشد و سفر آتی ظریف به چین نیز در این راستا انجام می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان- چانگ هوآ در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی اولین استانی است که بعد از حضورم در ایران و با توصیه ظریف مبنی بر سفر به مناطق مختلف این کشور، به آن سفر می‌کنم.
چانگ هوآ با اشاره به اینکه تبریز یکی از شهر‌های مهم در تاریخ مبادلات شرق و غرب در جاده ابریشم است، افزود: تبریز، امروز هم یک شهر مهم است
و همواره نقش شایسته‌ای در مبادلات فرهنگی ایران دارد.
وی با قدردانی از حمایت مسئولان آذربایجان‌شرقی از سرمایه‌گذاران چینی فعال در استان، اظهار داشت: تعداد زیادی از کارگران شرکت‌های چینی مستقر در این استان، ایرانی هستند و من نیز در بازدید از چند شرکت تأکید کردم که ما باید در توسعه اقتصادی و اشتغال این منطقه نقش داشته باشیم.
سفیر چین با بیان اینکه کشورش همواره مخالف اقدامات یکجانبه‌گرایانه و زیاده‌خواهانه آمریکا بوده است، افزود: مسئولان ایران و چین تلاش می‌کنند تا اقدامات آمریکا تأثیر منفی بر همکاری‌های دو کشور نداشته باشد و سفر آتی ظریف به چین نیز در این راستا انجام می‌شود.
وی با اشاره به طرح احیای جاده ابریشم، خواستار نقش‌آفرینی تبریز در این زمینه شد و گفت: تبادلات بین استان‌های ایران و چین از اهمیت زیادی برخوردار است و من شرکت‌های چینی را به حضور در تبریز و فعالیت در این استان تشویق خواهم کرد.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …