تبریز، پیشگام حراج بین‎المللی فرش شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی ایجاد موزه فرش دستباف و راه‌اندازی حراجی‌های بین‌المللی فرش را در راستای توسعه هنرصنعت فرش تبریز خواستار شد.
فارس- علی جهانگیری، در مراسم رونمایی از پوستر نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران- تبریز، اظهار داشت: این نمایشگاه از ۹ تا ۱۳ مرداد در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود و امیدواریم همه مسئولان برای برپایی آن پای کار بیایند.
وی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز را فرصت مناسبی برای معرفی
ظرفیت‌های کم‌نظیر تبریز عنوان کرد ویادآور شد: این نمایشگاه متمایز از سایر نمایشگاه‌های داخلی برگزار می‌شود.
جهانگیری با اشاره به همکاری مطلوب اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف برای برگزاری باشکوه و مناسب این نمایشگاه، افزود: در کنار این نمایشگاه، برنامه‌های متعددی همچون کارگاه‌های علمی، بازاریابی و حراجی در نظر گرفته شده و بزرگترین فرش ریزبافت به متراژ ۶۰۰ مترمربع نیز در حاشیه آن رونمایی می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: بنا به دلایلی هنوز برای اقتصاد و صنعت بین‌المللی عنوان«تبریز، پایتخت جهانی فرش دستباف» آن‌گونه که باید، شناخته و معرفی نشده است.
وی افزود: یکی از اهداف اصلی نمایشگاه فرش تبریز، معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های تبریز در زمینه تولید و عرضه فرش است که در این راستا باید نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها نیز وارد عمل شوند.
جهانگیری، ایجاد موزه فرش دستباف و راه‌اندازی حراجی‌های بین‌المللی فرش را در راستای توسعه هنرصنعت فرش تبریز خواستار شد و یادآوری کرد: با توجه به جایگاه فرش تبریز در جهان، ایجاد چنین مراکزی ضروری است.
وی با بیان اینکه تبریز ظرفیت برگزاری حراجی‌های بین‎المللی فرش را دارد، افزود: تبریز می‎تواند پیشگام حراج مدرن بین‎المللی فرش شود و به این منظور به کمک شهرداری نیز نیاز دارد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: تعریف و صدور گواهینامه اصالت برای فرش‌های دستباف زیر نظر سازمان‎های بین‎المللی و اقدامات مربوط به مالکیت معنوی نیز از جمله طرح‌هایی است که تبریز ظرفیت اجرای آنها را دارد.
نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران- تبریز از ۹ تا ۱۳ مرداد امسال در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برپا می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ از این نمایشگاه بازدید کنند.

همچنین ببینید

نباید در جامعه اضطراب ایجاد شود

رئیس‌جمهور گفت: راهپیمایی روز قدس در ۲۱۸ شهر سفید با مراعات همه پروتکل‌های بهداشتی نه …