تبریز؛ آماده برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی

مسئول ستاد مشترک برگزاری مناسبت‌های مذهبی آذربایجان گفت: مراسم تجمع عزاداری هیئات مذهبی تبریز طبق روال سال‌های گذشته با حضور مردم متدین و هیئات حسینی در تبریز برگزار خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان- عباس دانش‌آرا گفت: مراسم عزاداری و اجتماع بزرگ هیئات حسینی تبریز امسال با حضور مردم و علما و امام جمعه شهر تبریز، ساعت ۱۰ و نیم صبح روز‌های تاسوعا و عاشورا در میدان ساعت برگزار خواهد شد.

وی افزود: هیئات عزاداری با استقبال از این اجتماع بزرگ، آمادگی خود را برای هرچه باشکوتر برگزار شدن این عزاداری اعلام کرده اند.

مسئول ستاد برگزاری مناسبت‌های مذهبی با اشاره به مراسم ظهر عاشورا تصریح کرد: عزاداری روز عاشورا از قبل از ظهر آغاز می‌شود و بعد از عزاداری و سینه زنی، نماز ظهر عاشورا به امامت حجت الاسلام آل هاشم نماینده، ولی فقیه و امام جمعه تبریز اقامه خواهد شد.

دانش آرا، با بیان اینکه این مراسم همه ساله با حضور مردم به صورت گسترده برگزار می‌شود، افزود: اکثریت مردم از این تجمع و وحدت در عزاداری‌ها استقبال می‌کنند.

مسئول ستاد مشترک برگزاری مناسبت‌های مذهبی آذربایجان با تاکید بر اینکه عزاداری‌ها بایستی مردمی و به صورت سنتی برگزار شود، افزود: عزاداری‌های بازار تبریز نیز شکل سنتی خود را حفظ کرده اند.

دانش آرا افزود: عزاداری‌ها هرچه قدر با خلوص نیت و سنتی برگزار شوند، تاثیرگذارتر خواهند بود.

 

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …