تبریز؛ پایتخت اقتصاد دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تبریز از نظر فضای کارآفرینی و نیروی انسانی مستعد و تحصیل‌کرده، اکوسیستم مناسبی برای فعالیت‌های دانش‌بنیان دارد و در واقع پایتخت بسیاری از اهداف اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌رود.
روابط عمومی استانداری- سورنا ستاری، با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان یکی از بحث‌های جدی در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، افزود: شهر تبریز و استان آذربایجان‌شرقی به دلیل برخورداری از فضای کارآفرینی مناسب، نیروی انسانی تحصیل‌کرده و دانشگاه‌های خوب یکی از مناطق مستعد در این زمینه است.
وی با اشاره به برنامه‌های خود در طول سفر به آذربایجان‌شرقی، گفت: هدف از این سفر، بررسی روند پیشرفت کارهای قبلی و همچنین تصمیم‌گیری برای اقدامات تاثیرگذار در آینده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح دیروز(سه‌شنبه) به منظور بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و افتتاح چند طرح فناورانه، وارد فرودگاه تبریز شد و مورد استقبال استاندار آذربایجان‌شرقی قرار گرفت.
با حضور معاون رئیس جمهور، فعالیت صندوق پژوهش و فناوری ارس و عملیات اجرایی ایجاد هاب تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان در منطقه آزاد ارس آغاز شد.
ستاری همچنین از سایت گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس، دو شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی، کارخانه داروسازی و مزرعه های‌تک در تبریز بازدید کرد.
مرکز نوآوری و شتاب‌دهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ساختمان جدید مرکز رشد دانشگاه تبریز هم با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

همچنین ببینید

حضور پرشور مردم قهرمان برگی بر انتخابات انقلاب افزود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در پیامی از حماسه حضور مردم …