تبریز؛ پایتخت اقتصاد دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تبریز از نظر فضای کارآفرینی و نیروی انسانی مستعد و تحصیل‌کرده، اکوسیستم مناسبی برای فعالیت‌های دانش‌بنیان دارد و در واقع پایتخت بسیاری از اهداف اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌رود.
روابط عمومی استانداری- سورنا ستاری، با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان یکی از بحث‌های جدی در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، افزود: شهر تبریز و استان آذربایجان‌شرقی به دلیل برخورداری از فضای کارآفرینی مناسب، نیروی انسانی تحصیل‌کرده و دانشگاه‌های خوب یکی از مناطق مستعد در این زمینه است.
وی با اشاره به برنامه‌های خود در طول سفر به آذربایجان‌شرقی، گفت: هدف از این سفر، بررسی روند پیشرفت کارهای قبلی و همچنین تصمیم‌گیری برای اقدامات تاثیرگذار در آینده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح دیروز(سه‌شنبه) به منظور بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و افتتاح چند طرح فناورانه، وارد فرودگاه تبریز شد و مورد استقبال استاندار آذربایجان‌شرقی قرار گرفت.
با حضور معاون رئیس جمهور، فعالیت صندوق پژوهش و فناوری ارس و عملیات اجرایی ایجاد هاب تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان در منطقه آزاد ارس آغاز شد.
ستاری همچنین از سایت گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس، دو شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی، کارخانه داروسازی و مزرعه های‌تک در تبریز بازدید کرد.
مرکز نوآوری و شتاب‌دهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ساختمان جدید مرکز رشد دانشگاه تبریز هم با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …