تبریز به قطب صنعت خودرو و قطعه‌سازی تبدیل می‌شود

جلسه هم اندیشی خانه توسعه آذربایجان با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس، محمدرضا پورمحمدی استاندار، محمد وحدتی رئیس مجمع نمایندگان استان و شماری از نمایندگان برگزار شد.
وقت نیوز- رضا رحمانی در این جلسه با اشاره به ظرفیت های طبیعی تبریز و آذربایجان‌شرقی آمادگی وزارت متبوع خود را برای کمک به عملیاتی کردن طرح های صنایع تبدیلی مس، آلومینا و صنعت خودرو اعلام کرد.
وی گفت: من همه اختیارات خود را در ارتباط با این سه طرح مهم به استاندار تفویض می کنم، تا هرچه زودتر این طرح ها عملیاتی شوند.
وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت تصریح کرد: در برنامه های راهبری این وزارت ایده تبدیل تبریز به قطب صنعت خودرو و قطب تولید قطعات خودرو در اولویت قرار دارد.
وی با اشاره به استعدادهای بالقوه تبریز و آذربایجان‌شرقی برای توسعه صنایع غذایی ضرورت توجه به این حوزه و سرمایه گذاری در آن را مورد تاکید قرار داد.
مسعود پزشکیان نیز در این جلسه با اشاره به محدودیت های مالی دولت توصیه کرد: به جای تعدد و پراکندگی پروژه ها و طرح های بعضا کوچک و غیر مفید، همه توان استان بر روی یکی و دو پروژه اساسی و مهم متمرکز شود تا بتوان نتیجه گرفت.
وی تاکید کرد: رویکرد دولت به استان آذربایجان‌شرقی مثبت است و در سال های اخیر دولت در حد توان خود در خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه های عمرانی استان از جمله اعتبارات مترو تبریز و خط آهن میانه – تبریز و نیز اعتبارات حوزه راه اهتمام کرده است.
نایب رئیس مجلس در این ارتباط به تخصیص مبلغ ۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل خط آهن میانه – تبریز در سال جاری اشاره کرد.
معصومه آقاپور علیشاهی، نماینده مردم شبستر نیز از تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان دولت به تکمیل طرح انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه خبر داد.
همچنین محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر اعلام کرد: در کمیسیون تلفیق بودجه حضور دارد و از همه توان و ظرفیت خود برای احقاق حق استان استفاده خواهد کرد.
وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی استان در حوزه معدن ضرورت سرمایه گذاری و توسعه اقدامات عملیاتی در این حوزه را مورد تاکید قرار داد.

همچنین ببینید

پیروزی ملت ایران تضمین شده است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان، ضمن تبیین اساس تشکیل بسیج …