تبریز شایسته بهترین خدمات است

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین سید محمد علی آل‌هاشم در دیدار با شهردار تبریز و جمعی از مدیران حوزه‌های مختلف شهرداری تبریز، اظهار داشت: مردم، با تمام وجود در خدمت اهداف انقلاب هستند و از اختلاف بیزارند؛ از این رو، مسئولان رده‌های مختلف، باید تمام اقدامات خود را در مدار مودت و همدلی پیگیری کنند.
شهریارنیوز- وی اضافه کرد: از اختلاف سلایق، استقبال می‌کنیم؛ اما باید این اصل را در نظر داشته باشیم که رمز پیروزی، وحدت و همدلی با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.
امام‌جمعه تبریز با بیان این‌که اختیارات و ماموریت های شهرداری، در کشورهای توسعه‌یافته، بسیار گسترده‌تر از کشور ما است، اظهار داشت: علی‌رغم این محدودیت، شهرداری در کشور ما، علاوه‌بر مسئولیت‌های قانونی، به خوبی وارد مباحث فرهنگی و اجتماعی شده و این امر، به خصوص در شهر تبریز، قابل تقدیر است. امروز شاهدیم که شهر، در معرض تلاش‌های پرشور کارکنان شهرداری و عموم مردم نیازمند خدمات این نهاد خدوم است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم یادآور شد: مدیران شهرداری توفیق خدمت مستمر به شهروندان را دارند و باید این امر را برای افزایش رضایت و اعتماد عمومی به کار بگیرند؛ از این رو، خدمتگزاران شهر، در رسیدگی به مشکلات مردم، باید اجرای قاطعانه قانون را توام با مهربانی و مدارا مد نظر قرار دهند.
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت تاریخی، سیاسی و اجتماعی کلان‌شهر تبریز گفت: تبریز شهر ایثارگران، عالمان، شعرا، فضلا و هنرمندان است و مقام معظم رهبری، پیش از حضور بنده در تبریز، به کرات در مورد اهمیت این شهر، تاکید فرمودند.
وی با بیان این‌که این شهر، شایسته بهترین خدمات است، افزود: با توجه به حضور مستمر در قریب‌به‌اتفاق استان‌های کشور، می‌توانم بگویم تبریز، به موقعیت ویژه‌ای دست یافته و در سال‌های اخیر، از نظر ساختاری، به کلی دگرگون شده است؛ این رویه باید با تلاش مدیران شهرداری، در قالب بهترین خدمت‌رسانی‌ها و تلاش‌ها، ادامه یابد.
امام‌جمعه تبریز تصریح کرد: تنوع خدمات شهرداری در موضوعات مهمی از قبیل حمل‌و‌نقل عمومی، آتش‌نشانی، فضاهای تفریحی، نظافت عمومی شهر، آرامستان‌ها و سایر وظایف عملی، موجب شده شهرداری، در میان دستگاه‌های مختلف اجرایی، گسترده‌ترین خدمات سازمانی را عهده‌دار باشد؛ بخشی از این خدمات به دور از دید عمومی صورت می‌گیرد و عموم شهروندان باید از این خدمات آگاه و مطلع باشند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم افزود: معضل حاشیه‌نشینی، از بحث‌هایی است که مورد توجه شهرداری قرار گرفته و امید می‌رود با همکاری این نهاد و مجموعه‌های مرتبط، با سرعت بیشتری سامان‌دهی شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: تقویت حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، از مهم‌ترین ضرورت های جامعه امروز است؛ با توجه به اقدامات شهرداری در تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و افزایش مراکز تفریحی، نقش این مجموعه، در مقابله با جنگ نرم، برجسته و حایز اهمیت است.
وی با بیان این‌که جامعه بدون برخورداری از سلامت روحی و جسمی، نمی‌تواند موثر باشد، اظهار داشت: توسعه ورزش همگانی و هدایت عموم کارکنان شهرداری به تحرک و پویایی، باید مورد توجه مدیران شهرداری باشد.
امام‌جمعه تبریز خاطرنشان کرد: در کنار سلامت جسمی، باید ذهن و روح جامعه، با توسعه فرهنگ مطالعه و آگاهی، تقویت شود، شهرداری در این زمینه نیز با احداث کتابخانه‌های عمومی، وارد عمل شده است که البته این رویکرد باید همچنان تقویت شود.
وی با تمجید از نقش مدیریت شهر در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر در سطح شهر، گفت: مواد مخدر و اعتیاد، در کشور ما، تنها مربوط به بحث اقتصاد ناسالم آن نیست، بلکه پشتوانه سیاسی این معضل است که از سوی دشمنان تقویت شده و کانون خانواده‌ها را هدف قرار داده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مرکزی که شهرداری تبریز برای سلامت جسمی و مهارت‌آموزی معتادان متجاهر، ایجاد کرده، اقدامی بجا و شایسته‌ در کنار سایر برنامه‌های فرهنگی این نهاد است.
همچنین شهردار تبریز با اشاره به این‌که روزانه ۳۰ هزار نفر به بخش های مختلف شهرداری تبریز مراجعه می‌کنند، گفت: این حجم از مراجعات، در قیاس با مراجعات سایر دستگاه‌های مختلف اجرایی، بی‌نظیر بوده و از پیچیدگی‌های فعالیت شهرداری حکایت دارد.
صادق نجفی در این دیدار خاطرنشان کرد: علی‌رغم وسعت و پیچیدگی برنامه‌های اداره شهر، سعی کرده‌ایم با توسعه خدمات دیجیتال، ارزیابی‌های مستمر، شایسته‌سالاری و ارتقای آموزش‌های لازم، سلامت اداری را در مجموعه شهرداری توسعه داده و تکریم ارباب رجوع را به عنوان یک آرمان مهم اعتقادی و سازمانی، محقق کنیم.
وی افزود: طبق آخرین آمار سازمانی، ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر در شهرداری تبریز فعالیت دارند و به صورت بی‌وقفه مدیریت شهر را در ۵۲ ماموریت خدماتی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی، پیش می‌بَرند.
شهردار تبریز با بیان این که بودجه شهرداری تبریز در چهار سال گذشته، در محدوده ۲۴۰۰ الی ۲۸۵۰ میلیارد تومان و میزان تحقق آن نیز مجموعاً ۸۵۰۰ میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: از این میزان، حدود شش هزار میلیارد تومان صرف پروژه‌های مهم عمرانی شده که نسبت به ۱۰ سال پیش از سال ۹۲، رقم ارزشمندی به شمار می‌رود؛ بر همین اساس، در سال‌های اخیر، شاهد جهش‌های اساسی در شاخص‌های عمرانی و فرهنگی کلان‌شهر تبریز بوده‌ایم.
نجفی با بیان این که در سال‌های اخیر، شاهد ارتقای موقعیت ملی و بین‌المللی شهر و شهرداری تبریز بوده‌ایم، اظهار داشت: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، پایتخت فرش دستباف جهان و پایتخت نگارگری از جمله دستاوردهای این شهر در عرصه بین‌المللی است. زیبایی و آراستگی شهر تبریز همواره مورد اذعان مجامع رسمی است که این امر، از تلاش شبانه‌روزی کارگران و پاکبانان عزیزمان نشات می‌گیرد.
شهردار تبریز یادآور شد: علی‌رغم محدودیت‌های مالی حاکم و شرایط اقتصادی، شهرداری تبریز در سال گذشته ۱۹ میلیارد تومان صرف برنامه‌های مهم فرهنگی و ورزشی کرده و امروز ۲۲ گروه ورزشی در قالب تیم‌های حرفه‌ای، از حمایت شهرداری تبریز برخوردارند.
وی ادامه داد: در چهار سال گذشته ۱۱ سالن ورزشی توسط شهرداری تبریز ایجاد شده و بعلاوه، ۹ زمین خاکی در سطح محلات، بهسازی و چمن‌کاری شده که نقش موثری در تقویت زیرساخت‌های ورزش همگانی داشته‌است.
نجفی با اشاره به این‌که برنامه‌های فرهنگی شهر، مرهون حمایت و مشارکت شهرداری تبریز است، گفت: این حمایت‌ها، در قالب استقبال از جشنواره‌ها، رویدادها، بحث‌های آماده‌سازی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی توسط شهرداری تبریز هدایت می‌شود.
شهردار تبریز متذکر شد: شهرداری تبریز به عنوان شهر پایلوت تغییرات ساختاری شهرداری‌های کشور انتخاب شده‌است، با اجرای این تغییرات، شاهد تقویت، چالاکی بیش‌از‌پیش و توسعه خدمتگذاری‌ها در این مجموعه خواهیم بود.
وی به نقش شهرداری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۳۰ خانه سلامت در سطح شهر تبریز، با اجرای برنامه‌های آموزشی سلامت، در خدمت شهروندان است؛ بعلاوه ۳۴ کتابخانه عمومی شهرداری تبریز نیز در خدمت شهروندان است که با هزینه سالانه ۱۰ میلیارد تومان، توسعه فرهنگ مطالعه را در میان شهروندان و به ویژه نسل جوان در دستور کار خود قرار داده‌است.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …