تبریز ۲۰۱۸؛ آغاز تبادلات فرهنگی میان تبریز و شهرهای جهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از تبریز ۲۰۱۸ به عنوان آغازگر و نقطه شروع ارتقا تبادلات فرهنگی تبریز و دیگر شهرهای جهان یاد کرد.

به ‌گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی- مرتضی آبدار در دیدار با ساتکو بیتانگا، معاون سفیر بوسنی افزود: جهت گسترش همکاری های فرهنگی ایران و بوسنیتبریز ۲۰۱۸ می تواند زمینه توسعه مبادلات فرهنگی و همکاری های مشترک فی مابین را فراهم نماید و در این میان گردشگری یکی از محورهای مهم در این حوزه به شمار می رود که با افزایش ظرفیت های همکاری دو جانبه می توان گام اساسی در جهت توسعه گردشگری برداشت.

آبدارگفت: تبریز ۲۰۱۸ بهترین بهانه برای افزایش ارتباطات فرهنگی میان تبریز و شهرهای بوسنی خواهد بود. در تلاشیم تا گام‌های موثر در راستای توسعه گردشگری با استفاده از پتانسیل های بیشمار موجود و نیز برقراری تعاملات بین‌المللی با کشور های پیشرفته و صاحب تمدن در عرصه گردشگری برداشته شود.

وی افزود: برگزاری هفته های فرهنگی و جشنواره ها زمینه تبادلات و پیوندهای فرهنگی میان تبریز و استفاده از تجارب مشترک در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری را در دو کشور فراهم می آورد و در این راستا حضور گروه های هنری و فرهنگی تبریز در رویدادهای بوسنی و بالعکس را تسهیل خواهیم کرد.

معاون سفیر بوسنی در این دیدار گفت: تبادلات فرهنگی نقش موثری در گسترش روابط میان کشور ها دارد و درک و فهم متقابل را نسبت به هم افزایش می دهدو موجب تبادل بیشتر گردشگر و رونق صنعت گردشگری می شود.

ساتکو بیتانگابا اشاره به جاذبه های کم نظیر گردشگری و تاریخی تبریز گفت: اقامت بسیار خوبی در تبریز داشته ام و جلسات ارزشمندی با مدیران ومسئولان برگزار کرده ام ودر همین راستا به منظور ترغیب حضور گردشگران بوسنیایی در تبریز همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ اقدامات مناسبی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …