«تبریز ۲۰۱۸ » ، فرماندهی واحد می طلبد

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه، بر لزوم پیگیری برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ ذیل مدیریت واحد تاکید کرد.
شهریارنیوز- حسن قشقاوی، در مراسم راه‌اندازی روادید الکترونیکی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: تبریز ۲۰۱۸ باید تحت یک فرماندهی واحد باشد؛ این امر در گرو هماهنگی بخش‌های استانی و شهری است و وزارت امور خارجه نیز آماده است در این خصوص، تمام اختیارات لازم را به فرمانده واحد ارائه دهد.
وی ادامه داد: به عنوان مقام مسئول در وزارت خارجه، آماده‌ایم هر خدمتی که ممکن باشد، در چارچوب برنامه‌‌های تبریز ۲۰۱۸ ارائه دهیم.
قشقاوی در ادامه، با اشاره به تعالیم دینی و ضرورت‌های اقتصاد اسلامی متذکر شد: اقتصاد، تنها در حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌داران شکل می‌گیرد، نه در قالب بودجه‌های دولتی؛ این اصل را امام علی(ع) در نامه معروف خود به مالک اشتر، تحت بررسی شرایط اقتصادی طبقات مختلف اجتماعی آورده و مورد تاکید قرار داده‌اند. اگر ما چنین نگاه ایدوئولوژیک به بخش خصوصی داشته باشیم، امکان نخواهد داشت برای ارائه مجوز یک هتل، کارخانه، دامداری یا نیروگاه، تعلل کنیم.
وی با بیان این‌که فرمایش مقام معظم رهبری در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی، با بروکراسی اداری به نتیجه نخواهد رسید، گفت: در تمام کشورهای پیشرفته دنیا، مجوزهای سرمایه‌گذاری
و هتل‌سازی حداکثر در چهار هفته صادر می‌شود و هفته پنجم قطعاً شامل آغاز عملیات اجرایی هتل است. با این روند قانونی، هیچ مسئولی، حق جلوگیری از فعالیت اجرایی پروژه را ندارد؛ وگرنه با مجازات جدی مواجه می‌شود.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه، خاطرنشان کرد: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهم برای تحقق فرمایش رهبری، ماده واحده‌ای را تنظیم و تصویب کنید که طی آن هر مقام اجرایی، قضایی، پلیسی، بانکی، گمرکی و مالیاتی، که به هر بهانه‌ای قصد توقف کار یک واحد تولیدی را داشته باشد، مجازات شود.
وی با تاکید بر حمایت از زمینه‌های سرمایه‌گذاری، افزود: اجازه بدهیم کمی هم بخش‌های بانکی و مالیاتی با توجه به ظرفیت‌های ارتباطی خود، تکاپو داشته باشند؛ تا کی فقط باید سرمایه‌گذاران پیگیر این مباحث باشند؟
قشقاوی همچنین در سخنان آغازین خود، با تقدیر از نقش شهردرای تبریز در پیگیری و تقویت حوزه‌های بین‌المللی یادآور شد: شهردار تبریز، با همت ویژه، در قالب تماس های تلفنی و جلسات مستمر در تهران موضوع مهم روادید دیجیتالی را به ثمر رسانده‌اند.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه، اظهار داشت: دفتر وزارت امور خارجه در تبریز، در ارزش‌یابی فنی ۲۸ نمایندگی این وزارتخانه در داخل کشور، امتیاز بسیار خوب کسب کرده‌اند.
وی با اشاره به این‌که صدور ویزای الکترونیکی، مقدمه بسیار ارزشمندی برای تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود، گفت: آذربایجان‌شرقی باید جایگاه بایسته خود را بازیابی کند و وزارت خارجه نیز مصمم است در این خصوص، حمایت‌های لازم را انجام دهد.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …