تجمع خانوادگی پاسداشت «حجاب و عفاف» در تبریز

گردهمایی پاسداشت روز حجاب و عفاف با شعار «من خانواده‌ام را دوست دارم» در تبریز برگزار گردید.
دیروز همزمان با سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد در اعتراض به قانون کشف حجاب تجمع مردم تبریز در حمایت از «حجاب و عفاف در جامعه» برگزار شد.
به گزارش آناج، تجمع مردمی حامیان صیانت از حریم خانواده همزمان با سراسر کشور با حضور باشکوه مردم در تبریز برگزار شد. این تجمع که با شعار «من خانواده‌ام را دوست دارم» نامیده شده بود با شعارهای «وصیت شهیدان، رعایت حجاب است»، «لبیک یا زهرا» و «لبیک یا زینب» ادامه یافت.
در این گردهمایی حضور خانواده‌ها و مردانی که همراه زنان، دختران و خواهرانشان در این مراسم شرکت کرده بودند قابل توجه بود
و از این تجمع می‌توان به عنوان تجمع خانوادگی پاسداشت حجاب و عفاف یاد کرد.
حضور کودکان و به ویژه دختران خردسال ملبس به حجاب زهرایی، زیبایی و طراوت خاصی به این مراسم بخشیده بود و هرکسی به نوبه خود سعی در گرفتن عکس از این فرشته‌های کوچک محجبه داشت.
حجت‌الاسلام آل هاشم در این تجمع دلیل بدحجابی در جامعه امروزی را گسترش فرهنگ تساهل غرب خواند و افزود: امروز زنان محجبه ما باید ابزار فرهنگی را به دست بگیرند و با کارهای فرهنگی در پی گسترش حجاب و عفاف در جامعه باشند.
در ادامه این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی از دختران شهدای مدافع حرم استان نیز تجلیل به عمل آمد.
چند دختر جوان در کنار هم ایستاده‌اند و مشغول شعار دادن هستند. حجاب را برخلاف قضاوت دیگران دست و پاگیر نمی‌دانند و یکی از آنها می‌گوید: محدودیت‌های حجاب هم زیباست، حجاب محدودیتی برای تحصیل، اشتغال و یا ورزش ندارد و تنها باعث می‌شود به دلیل حرمتی که دارد در آرامش و امنیت باشم و حیا را در جامعه افزایش می‌دهد.
یکی از دختران دیگر که چادری نیست ادامه می‌دهد: البته تنها حجاب به چادر نیست و طبق گفته‌های مقام معظم رهبری حجاب برتر چادر است اما خیلی از دختران هم وجود دارند که علی رغم اینکه چادری هم نیستند حجاب بسیار مناسبی دارند.
در حاشیه این مراسم طوماری با امضاء شرکت‌کنندگان برای نشان دادن میزان رضایتمندی مردم از حجاب در جامعه به همت بسیج استان آذربایجان شرقی تهیه شد.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …