تداوم تعطیلی مشاغل پرخطر در تبریز

فرماندار تبریز با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم این شهرستان در طرح سلامت کرونا غربالگری شدند و ادامه این طرح بطور جدی اجرا می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان- بهروز مهدوی با اشاره به اینکه براساس تصمیم ستاد مبارزه با ویروس کرونا، مشاغل پرخطر تا ۳۰ فروردین در این شهر تعطیل خواهند بود، افزود: این مشاغل شامل فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای (غیر از سوپر مارکت‌ها و فروشندگان مواد بهداشتی و شوینده)، پاساژها، مجتمع‌های اداری و بازار‌های مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی و آموزشگاه‌های رانندگی است.
وی اظهار داشت: رستوران‌ها و اغذیه فروشی، طباخی و فست فود، گرمابه، استخر، سونا و ماساژ، نمایشگاه‌ها و مراکز تجاری- مراکز تفریحی، بازی و گیم نت، باشگاه‌های ورزشی، بدنسازی، تالار‌های پذیرایی و گردهمایی، قهوه‌خانه، چای‌خانه و کافی شاپ نیز از دیگر مشاغل پرخطری هستند که تا پایان این ماه تعطیل خواهند بود.
فرماندار تبریز گفت: سایر اصنافی که مغازه آن‌ها می‌تواند باز باشد باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند را رعایت کنند چراکه در صورت مشاهده و عدم رعایت این موارد براساس قانون با آنان برخورد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تمام پارک‌ها و مراکز تفریحی سطح شهر نیز تا ۳۰ فروردین بسته خواهد بود، یادآوری کرد: مترو، اتوبوسرانی و ترمینال برون شهری نیز تا پایان این ماه خدمات ارائه نخواهند داد.
مهدوی گفت: تمام خدمات در راستای مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهر ساماندهی و بصورت محله محور اجرا می‌شود و باید تمام اقدامات خیرین، سازمان‌های مردم نهاد مرتبط، پخش مواد ضدعفونی کننده و تولید ماسک در این شهرستان هدفمند و ساماندهی شود.
این مقام مسئول، افزود: تیم‌های نظارتی نیز بر عملکرد صنوف نظارت خواهند کرد.

همچنین ببینید

افتتاح آزادراه تبریز- سهند مشروط به رعایت اصول ایمنی است

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع …