تداوم تعطیلی مشاغل پرخطر در تبریز

فرماندار تبریز با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم این شهرستان در طرح سلامت کرونا غربالگری شدند و ادامه این طرح بطور جدی اجرا می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان- بهروز مهدوی با اشاره به اینکه براساس تصمیم ستاد مبارزه با ویروس کرونا، مشاغل پرخطر تا ۳۰ فروردین در این شهر تعطیل خواهند بود، افزود: این مشاغل شامل فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای (غیر از سوپر مارکت‌ها و فروشندگان مواد بهداشتی و شوینده)، پاساژها، مجتمع‌های اداری و بازار‌های مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی و آموزشگاه‌های رانندگی است.
وی اظهار داشت: رستوران‌ها و اغذیه فروشی، طباخی و فست فود، گرمابه، استخر، سونا و ماساژ، نمایشگاه‌ها و مراکز تجاری- مراکز تفریحی، بازی و گیم نت، باشگاه‌های ورزشی، بدنسازی، تالار‌های پذیرایی و گردهمایی، قهوه‌خانه، چای‌خانه و کافی شاپ نیز از دیگر مشاغل پرخطری هستند که تا پایان این ماه تعطیل خواهند بود.
فرماندار تبریز گفت: سایر اصنافی که مغازه آن‌ها می‌تواند باز باشد باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند را رعایت کنند چراکه در صورت مشاهده و عدم رعایت این موارد براساس قانون با آنان برخورد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تمام پارک‌ها و مراکز تفریحی سطح شهر نیز تا ۳۰ فروردین بسته خواهد بود، یادآوری کرد: مترو، اتوبوسرانی و ترمینال برون شهری نیز تا پایان این ماه خدمات ارائه نخواهند داد.
مهدوی گفت: تمام خدمات در راستای مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهر ساماندهی و بصورت محله محور اجرا می‌شود و باید تمام اقدامات خیرین، سازمان‌های مردم نهاد مرتبط، پخش مواد ضدعفونی کننده و تولید ماسک در این شهرستان هدفمند و ساماندهی شود.
این مقام مسئول، افزود: تیم‌های نظارتی نیز بر عملکرد صنوف نظارت خواهند کرد.

همچنین ببینید

قدس، در اشغال ستمگران باقی نمی‌ماند

رئیس جمهوری با اشاره به این که ما هدف اصلی روز قدس را در هیچ …