ترامپ وارد می‌شود!

… انتظاری جز این از دونالد ترامپ نمی‌رفت و کسی از این اقدامات عجیب و غریب شگفت‌زده نشد!
یک طرف رئیس جمهور بیچاره مکزیک باید هزینه بنایی مرزهایش را بدهد وگرنه از محل مالیات کالاهای صادراتی کشورش کسر خواهد شد!
طرف دیگر کشورهای اروپایی درمانده از پیش‌بینی اوضاع، در حال یکی کردن سیاست‌هایشان برای برخورد با نتایج احتمالی ملاقات «ترزا می» با ترامپ هستند!
در داخل کشور آمریکا هم نخبگان سیاسی و امنیتی، یک به یک با رصد اوضاع و پیش‌بینی اتفاقات آتی، استعفا را بهترین گزینه تشخیص می‌دهند!
امّا تاکید ما بر موضوع دیگری است: آقای رئیس جمهور جدید در توضیح علت فرمان عدم صدور ویزا برای اتباع چند کشور از جمله ایران، چنین می‌گوید: «ما به اینها نیازی نداریم، برخی از این افراد با نیت سو وارد این کشور شده‌اند و شاید بسیاری از آنها با چنین نیتی به این کشور نیامده‌اند اما ما نمی‌توانیم در رابطه با این افراد تن به خطر بدهیم…»!
اگر بخواهیم پاسخ ترامپ را با ادبیات خودش بدهیم با چند عبارت ساده می‌گوییم: گذشته درخشانی برای آمریکا در اذهان جهانیان وجود ندارد
و آنچه که بیش از هر چیز نماد تاریخ آمریکا در دنیا شناخته می‌شود قتل عام وحشیانه سرخپوستان در داخل و بمباران اتمی ژاپن در خارج است.
آمریکا کشوری است که حاصل مهاجرت‌های اقوام مختلف بوده و تاکنون به لطف ثروت سرشار و قدرت نظامی سرپا مانده است و آمریکایی‌ها باید بدانند که به واسطه تلاش اسلاف خود برای اتحاد اقوام و مذاهب مختلف، تا به امروز آمریکا در جغرافیای کره زمین باقی مانده است.
البته ما برای اتفاقات مبارک و نامبارک آتی که نتیجه سیاست‌های ترامپ در آمریکا و سایر کشورهای جهان می‌افتد خوشحال و یا ناراحت نیستیم ولیکن اظهارنظر اخیر ترامپ نشان از عمق خودبزرگ‌پنداری‌های کاذب دارد و امیدواریم خداوند مردم ایالات متحده را عاقبت به خیر نماید…

همچنین ببینید

زمانه بی‌تو یتیم شد!

سفر به خیر، می‌روی با باد ز دیده، اما نمی‌روی از یاد. عجیب نیست، اگر …