تسهیلات بنیاد مصلی برای بازدیدکنندگان از ارگ تبریز

بنیاد مصلی در مورد خبری که مبنی بر آمادگی محوطه ارگ جهت بازدید گردشگران در جراید درج گردیده بود توضیحاتی به شرح زیر ارائه نمود:
۱- عملیات سنگ فرش ضلع شمالی محوطه در راستای زیباسازی محدودۀ ارگ و بسترسازی مناسب برای گردشگران از اسفند ماه سال ۹۶ با هزینه کرد بنیاد مصلی آغاز و در اردیبهشت سال ۹۷ به اتمام رسیده است.
۲- در راستای تسهیل ورود برخی میهمانان عزیز از طرف خیابان مصلی؛ بنیاد مصلی نسبت به سنگ فرش نمودن محوطه جنوبی ارگ اقدام و بصورت شکیل و زیبا با ایجاد
پلکانی در ضلع جنوبی ارگ؛ زمینه بازدید و تصویربرداری مناسب گردشگران عزیز را فراهم نموده است.
۳- علی‌رغم پیگیری‌های مکرر بنیاد مصلی و بی‌نتیجه بودن آن از سوی برخی از مجموعه‌های دخیل در موضوع؛ به منظور تکریم گردشگران نوروزی و ایجاد امکانات خدماتی، بنیاد مصلی نسبت به گشودن درب سرویس بهداشتی‌های مصلی بطور همه روزه از اول فروردین جهت استفاده عموم اقدام کرده است.
۴- طبق تفاهم‌نامه منعقده مابین مصلی و شهرداری منطقه ۸ با استقرار نیروهای شهرداری در ضلع جنوبی ارگ، بنیاد مصلی نسبت به گشودن درب ضلع جنوبی مصلی؛ نسبت به تسهیل ورود میهمانان نوروزی اقدام نموده است.
۵- به اطلاع عموم مردم عزیز و فرهنگ‌دوست می‌رساند بازدید همه روزه از محوطه ارگ در تمام فصول سال و مقاطع زمانی بدون هیچ ممانعتی از سوی بنیاد مصلی، ممکن و مقدور می‌باشد و تاکنون صدها نفر از گردشگران داخلی و خارجی ضمن بازدید از محوطه ارگ و مصلی از مسئولین و دست‌اندرکاران تقدیر و تشکر نموده‌اند.
۶- در پایان از همه اصحاب رسانه و مطبوعات درخواست می‌نمائیم با انعکاس اخبار صحیح مقدمات بازدید گردشگران عزیز را فراهم نموده و از هرگونه انتشار اخبار ناصحیح و تشویش اذهان عمومی پرهیز نمایند.

همچنین ببینید

 فردا، مردم ایران افتخارآفرین می‌شوند

رئیس‌جمهور گفت: مجلس برای ما و سرنوشت ما مهم است، نگویند که چون دوست و …