تفرجگاه عینالی، آبروی تبریز است

شهردار تبریز، در بازدید از آخرین مراحل پیاده‌راه چهار کیلومتری و طرح‌های جنبی دریاچه عینالی اظهار داشت: همت ویژه شهرداری تبریز در اجرای پروژه‌های متنوع عینالی، موجب شده این مجموعه‌ جذاب و سرسبز، در آستانه تبدیل به یکی از موقعیت‌های درخشان گردشگری شمال‌غرب کشور قرار گیرد.
نصر- صادق نجفی، در بازدید خود، با اشاره به این‌که مجموعه تفرجگاه عون‌بن‌علی، از مزیت‌های اصلی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود، افزود: در سه سال گذشته،شهرداری تبریز بدون برخورداری از منابع دولتی، بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان صرف توسعه تملک‌ها، تقویت زیرساخت‌ها و اجرای پروژه‌های فضای‌سبز، زیباسازی و تفریحی و زیست‌محیطی در عینالی کرده‌است.
وی با اشاره به این‌که احداث دریاچه ۵۴ هزار مترمکعبی داغ‌گولی، نقش تعیین‌کننده در جذابیت‌های عینالی خواهد داشت، گفت: استقلال منابع آبی عینالی، تامین رطوبت ایده‌آل فضای‌سبز، ایجاد بسترهای جذاب نشاط و تفریح در محدوده دریاچه، از تاثیرات مهم این دریاچه در آینده‌ای نزدیک خواهد بود.
نجفی یادآور شد: کف‌سازی مسیر ۴ کیلومتری پیاده‌راه و اجرای المان‌های زیبا و گل‌کاری‌های گسترده، موجب خواهد شد طبیعت عینالی در کنار فرصت ورزش کوهنوری، موقعیتی ایده‌ال برای پیاده‌روی عموم شهروندان باشد.
شهردار تبریز اظهار داشت: مدیریت شهرداری‌ مرکز و بخشی از تکاپوی مناطق پیرامون عینالی، به همراه تلاش بی‌وقفه عینالی، این تفرجگاه را به یکی از مناطق آبرومندانه شهر تبدیل کرده‌است.
مسعود برزگر جلالی، مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، نیز در این بازدید گزارشی از مراحل تکمیلی پیاده‌راه ۴ کیلومتری و دریاچه ارائه داد.
برزگر جلالی از آخرین مراحل احداث پیاده‌راه ۴ کیلومتری عینالی خبر داد و افزود: این مسیر زیبا، طولا‌ترین پیاده‌راه تفرجگاهی کشور است که با توجه به استفاده از کف‌سازی‌های ترافیکی مقاوم، ماندگاری و جذابیتِ به مراتب بیشتری از سایر پروژه‌های مشابه دارد.
وی با بیان این‌که احداث دریاچه داغ‌گولی در مراحل پایانی است، گفت: آیتم‌های جنبی و تفریحی این دریاچه شامل محل‌های اتراق، احداث فواره‌ها، اجرای پروژه‌های نورپردازی، کف‌سازی پیرامون دریاچه و فضای‌سبز محدوده آن، نقطه عطفی در چشم‌انداز عینالی خواهد بود.
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، همچنین از احداث نگارخانه در مجاورت دریاچه خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده از داغ‌گولی، احداث نگارخانه، موقعیت ارزنده‌ای برای اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری خواهد بود.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …