توزیع کالاهای اساسی در جهت رفع نیاز مردم باشد

استاندار آذربایجان‌شرقی کالاهای اساسی سهمیه ای را به عنوان یک امانت بزرگ نزد مسئولان دانست و گفت: فرآیند توزیع اقلام اساسی باید به گونه ای تدوین شود که منافع آن به مصرف کننده نهایی برسد و در معیشت مردم تاثیر مثبت داشته باشد.
ایرنا- محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با قدردانی از همه اقدامات انجام شده در جذب، تامین، توزیع و نظارت بر کالاهای اساسی و سهمیه ای افزود: هرگاه نتایج این اقدامات در معیشت و زندگی گروه وسیعی از شهروندان تاثیر مثبت داشت آنگاه می توان امیدوار بود که در حق مردم امانتدار خوبی بودیم.
پورمحمدی ادامه داد: اقلام و کالاهای یارانه ای در شرایط بسیار دشوار بویژه تحریم های اقتصادی، از سوی دولت تامین می شود که مسئولیت سنگین ما توزیع عادلانه و وسیع بین اقشار جامعه بویژه گروه های آسیب پذیر است.
وی با اشاره به اینکه توزیع یک قلم کالا بر آینده وضعیت موجودی و تعادل قیمتی همان کالا اثر دارد، اظهار داشت: آینده نگری در نظام تامین و توزیع جز رسالتهای بزرگ کارگروه تنظیم بازار استان است.
پورمحمدی از اعضای کارگروه خواست با در نظر گرفتن آیین نامه های ستاد تنظیم بازار کشور، مدل توزیع یکپارچه و منظم کالاهای اساسی را با اولویت کالاهای مشمول یارانه دولتی تنظیم کنند.
رئیس کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی چندین ساله مدیران ما را آینده نگر کرده است؛ گفت: طبق گزارش هایی که در این جلسه عنوان شد؛ شاهد فراوانی ارزاق عمومی در سطح عرضه هستیم که بیانگر همراهی مردم و اقدامات و برنامه ریزی‌های به موقع مدیران در ماه‌های گذشته است.

همچنین ببینید

توسعه ترانزیت شمال به جنوب و شرق به غرب تحولی بزرگ در منطقه است

رئیس جمهور، حمل و نقل را از پایه ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور …