توسعه اقتصادی کشور با حمایت از تولید داخلی

نایب رئیس و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب هنوز در جایگاه متناسب با ظرفیت ها و امکانات کشور نیستیم، گفت: صادرات منهای نفت باید سال ها پیش محقق می‌شد.
ایرنا- مسعود پزشکیان در همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور، اظهار کرد: تحقق سیاست اقتصاد منهای نفت موضوع راهبردی است که باید اکنون پس از سال ها به ثمر می نشست نه اینکه اقتصاد کشور به فروش نفت و گاز وابسته باشد اما به هر ترتیب اکنون تولیدکننده در خط مقدم اقتصاد کشور قرار دارد.
وی افزود: بر این اساس حمایت از تولیدکننده رمز توسعه اقتصادی کشور است و همه چیز در توسعه با تجار و صنعتگران معنا پیدا می کند به همین علت باید سیاست گذاری و دید درستی برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان ترسیم شود تا اقتصاد مسیر خود را بپیماید.
پزشکیان همچنین با بیان اینکه در مسیر حرکت اقتصاد و سایر بخش ها اگر می خواهیم الگو باشیم باید خودمان را اصلاح کنیم، ادامه داد: اصلاح رفتار، مهارت و علم برای توسعه و افزایش صادرات از ضروریات است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین پاسخگویی ادارات، نهادها و سازمان ها در مقابل مردم را دیگر ضرورت در جهت توسعه و پیشرفت کشور دانست.

همچنین ببینید

بازخوانی دفاع مقدس چراغ راه آیندگان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، این دوران …