تولید، اشتغال و رفع فقر مطلق شعار و قول من بوده است

رئیس جمهور جنگ آمریکا را نه با دولت، بلکه با ۸۲ میلیون ایرانی خواند و با بیان اینکه آمریکایی ها بارها راهی رفتند و سرشان به سنگ خورد؛ اما باز به همان اقدامات روی آورده اند، تصریح کرد: اقدامات امروز آمریکا علیه ملت ایران جنگ و تحریم نیست، جنایت علیه بشریت است.
پایگاه اطلاع رسانی دولت- حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی و افتتاح طرح‌های زیربنایی و اقتصادی در این استان با اعتباری بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان گفت: افتتاح طرح‌های بزرگ در روزهایی که آمریکا تمام تلاشش را علیه ما به کار بسته است، نشانه قدرت و سرزندگی ملت است.
رئیس جمهور گفت: امروز که بزرگترین قدرت استکباری جهان یعنی آمریکا
همه تلاش خود را علیه ما بکار بسته است، جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماد دین، اسلام، عزت و استقلال در برابر قدرتی که مظهر کفر است ایستاده است.
رئیس جمهور افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان مظهر ایستادگی، استقلال و ایمان مردم، در برابر کفر است.
دکتر روحانی ادامه داد: کار امروز آمریکا، جنایت علیه بشریت است. تحریم و جنگ عادی نیست چراکه کشوری که جلوی خرید دارو و مواد غذایی ما را می‌گیرد و از سفر یک بیمار برای معالجه ممانعت بوجود می‌آورد، جنایت علیه بشریت است.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی پیروز میدان است. البته روزهای سختی را پشت سرگذراندیم، ممکن است روزهای سختی هم داشته باشیم، اما مطمئنم در این راه پیروزی نهایی و موفقیت نهایی از آن ملت بزرگ ایران خواهد بود.
رئیس جمهور گفت: کاخ سفید نمی‌تواند ملت ایران را شکست بدهد،این کار امکان‌پذیر نیست. اگر با یک گروهی و یا با یک تعدادی طرف شده بود ممکن بود، پیروز شود اما با کل ملت ایران روبرو شده است و شکست آمریکا بدست خودمان و با عنایت حق امکان‌پذیر است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه افتتاح دو طرح بسیار عظیم و بزرگ آب و خاک در منطقه غرب کشور در قبل از ماه رمضان در کرمانشاه و در نیمه ماه رمضان در آذربایجان غربی و در ماکو و افتتاح سد کرم‌آباد، بویلاق پوش و سردشت با صدها کیلومتر کانال‌کشی‌های متعدد و کانال‌های آب و زهکشی‌ها، برای آبادانی این مرز و بوم، افتخار بزرگ برای کشورمان است، تاکید کرد: می‌توانیم روی پای خودمان بایستیم. اینکه طبق اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی، با اجرایی شدن این طرح ها در استان، ۷۲۰ هزار تن بر محصولات ما افزوده می‌شود، افتخار بزرگی برای کشور بوده و بویژه در آذربایجان غربی و استان‌های مرزی که بسیار حائز اهمیت است.
رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین سال از لحاظ شرایط آبی در کشور است و امیدواریم خداوند سال‌های دیگر هم لطف و عنایت خودش را بر ما ارزانی بدارد، تاکید کرد: امروز باید از این آب استفاده کنیم و امروز روز تحول در کشاورزی است.
دکتر روحانی با اشاره اینکه کشاورزی گلخانه‌ای یک تحول بسیار بزرگ است و توانستیم از آغاز فعالیت دولت یازدهم طرح‌های گلخانه‌ای را بیش از دو برابر افزایش دهیم، گفت: بشر می‌تواند تحول بزرگ درست کند و لازم نیست با همان شیوه‌های سنتی ادامه کار دهیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه تقویت تولید، اشتغال و رفع فقر مطلق، سه شعاری بود که از ابتدای دولت دوازدهم آنرا مطرح کرده ام، گفت: در روز مراسم تنفیذ در خدمت مقام معظم رهبری اعلام کردم که در دولت دوازدهم تلاشم بالا بردن تولید و اشتغال و رفع فقر مطلق است و امروز در هر سه زمینه در حال تلاش هستیم البته کار ما سخت و مشکل شده است، اما اگر همه به صحنه بیایند،می‌توانیم از این فرصت استفاده بیشتری کنیم و کاری کنیم که اشتغال در این کشور به مرز قابل قبول برسد.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: مسئله بیکاری مشقت و خطر بزرگی برای کشورمان است. تولید را می‌توانیم ارتقاء دهیم، در بعضی از زمینه‌ها مشکلاتی داریم اما در بعضی زمینه‌های دیگر شرایط مان شرایط بهتری است.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در برابر تحریم آمریکا باید با اراده محکم بایستیم، اظهارداشت: آمریکا باید بفهمد که این راهی که انتخاب کرده، غلط است و این را شما باید به آمریکا بفهمانید نه دولت. ملت ایران باید با کار و تلاش و تولید و خودکفایی بییشتر به آنها بفهماند.
رئیس جمهور اضافه کرد: اینکه در دانه‌های روغنی از پارسال تا امسال، تولید سه برابر شده است یعنی توان داریم و می‌توانیم این کار را بکنیم بنابراین، معتقدم ما در برابر تحریم می‌توانیم بایستیم و جایی که باید بیشتر به ما کمک کند استان‌های مرزی و مناطق آزاد هستند.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: استان‌های مرزی خیلی راحت می‌توانند تحریم را دور بزنند، استان‌های مرزی می‌توانند با آن سوی مرز رابطه برقرار کنند، شرکت‌های خصوصی با شرکت‌های خصوصی‌ آن طرف مرز، دولتی‌ها با دولتی‌های آن طرف، مردم عادی با مردم عادی آن طرف و همچنین مناطق آزاد براحتی می توانند رابطه برقرار و در زمینه دور زدن تحریم ها نقش آفرینی کنند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مناطق آزاد شرایطی دارند که راحت‌تر می‌توانند تحریم را دور بزنند، تاکید کرد: البته ما تحریم را با افتخار دور می‌زنیم و الان هم در فروش نفت تحریم را دور می‌زنیم و با افتخار هم این کار را می‌کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در خط مقدم مبارزه با تحریم بانک مرکزی، وزارت خارجه، وزارت نفت و وزارتخانه‌های اقتصادی ما هستند، که می‌توانند تحریم را بشکنند و الان این کار را می‌کنند، تاکید کرد: همه بخش‌ها، مردم و نهادهای ما این فعالیت را انجام می‌دهند و موفق خواهیم شد که در برابر تحریم پیروز شویم.
رئیس جمهور با بیان اینکه پیام امام مجتبی(ع) این است که خداوند بهترین رهبر، بهترین دین و بهترین الگو را در اختیار مردم گذاشت اما متحد نیامدند و در کنار امام عزیز نتوانستند به همه اهداف بلندشان برسند، تصریح کرد: البته امام مجتبی(ع) به اهدافش رسید اما مردم می‌توانستند در کنار آن امام معصوم، به اهداف بیشتری برسند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه فردی به امام مجتبی(ع) گفت چرا چنین اتفاقی افتاد و حکومت از اهل بیت گرفته شد و به دست معاویه افتاد، افزود: ایشان فرمودند که وقتی که شما به صفین می‌رفتید، آن روز که دین‌تان جلو و راهنمای شما بود و دنیا پشت سر دین قرار داشت، شما پیروزی‌های بزرگ به دست آوردید اما امروز دنیای شما جلو است و دین را پشت سر دنیا گذاشتید و می‌گویید اول دنیا، سود، کاسبی و بعد اجرای فرمان خدا، ملت، مردم، فقرا.
رئیس جمهور ادامه داد: اگر دین راهنمای ما نبود و نور دین جلوی ما نبود، آن که فانوس را می‌خواهد جلو بگیرد، اگر پشت سر بگیرد در چاله می‌افتد.
رئیس جمهور تصریح کرد: دین بعنوان چراغ هدایت باید پیش روی ما باشد و زندگی و سیره امام مجتبی(ع) این درس را به انسان ها می‌دهد و از میلاد این امام همام می توان چنین درس هایی را آموخت.
دکتر روحانی گفت: در طول گذشت این یکسال از تحریم یعنی از اردیبهشت پارسال تا به امروز، مردم ایستادگی کردند، دولت هم در کنار مردم بوده است و با کمک مردم کارهای بزرگی انجام شده است و ان شاء ا… امسال کارهای بزرگتری هم انجام می‌دهیم. نمونه‌اش همین حادثه سیل بود که توانستیم با حضور و اتحاد و کمک مردم و تلاش همه، از آن عبور کنیم و ان شاء‌ا… در بازسازی هم عبور خواهیم کرد.
رئیس جمهور افزود: وزیر کشور مسئول و فرمانده قرارگاه بازسازی شده است. امیدواریم با وعده ای که داده، خانه‌هایی که نیازمند مرمت است تا تیرماه و آنهایی که بازسازی و نوسازی می‌خواهد و باید احیاء شود تا شب عید تکمیل و در اختیار مردم قرار بگیرد و البته با همت و تلاش مردم و کمک همه انسان‌ها این کار را خواهیم کرد.

همچنین ببینید

 فردا، مردم ایران افتخارآفرین می‌شوند

رئیس‌جمهور گفت: مجلس برای ما و سرنوشت ما مهم است، نگویند که چون دوست و …